Ortodoksyjni Żydzi protestują przeciwko wizycie papieża Franciszka w Izraelu i wygrażają chrześcijanom

Ortodoksyjni Żydzi protestują przeciwko odprawieniu przez papieża mszy w okolicy Wieczernika.
Ortodoksyjni Żydzi protestują przeciwko odprawieniu przez papieża mszy w okolicy Wieczernika. Fot. Zrzut z ekranu youtu.be/eOisuYS_Plo
Wizyta papieża Franciszka w Izraelu budzi kontrowersje wśród ultraortodoksyjnych Żydów. Do protestów doszło w okolicach Wieczernika na Starym Mieście, gdzie głowa Kościoła rzymskokatolickiego ma odprawić mszę.

Papież Franciszek chce w miejscu, gdzie podobno znajdował się Wieczernik, w którym Jezus wraz z apostołami odbył Ostatnią Wieczerzę, odprawić mszę. Jednak na ten pomysł nie chcą się zgodzić ultraortodoksyjni Żydzi. Miejsce to bowiem znajduje się na świętej górze Syjon, gdzie znajduje się grób króla Dawida. Jeśli papież Franciszek odprawi w tym miejscu mszę, to miejsce stanie się dla wszystkich Żydów nieczyste i nie będą mogli się tam już modlić.

Już teraz kilkuset ortodoksyjnych Żydów głośno wyrażało swój sprzeciw. Obecnie w Izraelu trwają radykalne protesty wobec katolicyzmu. Wysyłane są pogróżki, a na ścianach kościołów maluje się obraźliwe dla chrześcijan napisy takie jak: „Śmierć chrześcijaństwu”. Duchowni zaapelowali do władz Izraela o pomoc.


Wizyta papieża do Jordanii i Izraela rozpocznie się 24 maja i potrwa do 26 maja. W Jerozolimie papieżowi będą towarzyszyć jego przyjaciel rabin Abraham Skorka oraz muzułmański duchowny Omar Abboud, który uczestniczy w dialogu międzyreligijnym z Watykanem. Oprócz tego Franciszek ma spotkać się z prawosławnym Patriarchą Bartłomiejem Pierwszym. Rozmowa ma dotyczyć przybliżenie obu Kościołów.Źródło: Huffington Post
Trwa ładowanie komentarzy...