Bankiet w ambasadzie Rosji. "Same stare komuchy, jak na pogrzebie Jaruzela". A wśród nich... Korwin-Mikke

Goście udający się na bankiet, jaki ambasada Federacji Rosyjskiej zorganizowała z okazji Dnia Rosji
Goście udający się na bankiet, jaki ambasada Federacji Rosyjskiej zorganizowała z okazji Dnia Rosji Fot. Agencja Gazeta
Z okazji Dnia Rosji warszawska ambasada tego kraju zorganizowała w swojej siedzibie okolicznościową uroczystość. Na bankiet zaproszono tak wielu gości, że przed ambasadą ustawiła się długa kolejka. – Same stare komuchy, jak na pogrzebie Jaruzela. Pewnie ci sami zresztą – napisała jedna z komentujących wydarzenie internautek. Podobnie nastawione były osoby, które pod placówką manifestowały swoją solidarność z Ukrainą. Tymczasem wśród zaproszonych gości niespodziewanie pojawił się Janusz Korwin-Mikke.

Gdy do placówki ściągali kolejni goście, przy ulicy Belwederskiej, gdzie mieści się siedziba Ambasady Rosji w Polsce, manifestowali przeciwnicy polityki Władimira Putina, którzy zarejestrowali wcześniej swoją demonstrację w stołecznym ratuszu. Protestujący przekonywali, że atak na Ukrainę jest zapowiedzią kolejnych agresywnych działań Moskwy. Według nich ich ofiarą może paść m.in. Polska.Co ciekawe, wśród gości niespodziewanie pojawił się Janusz Korwin-Mikke. Znany z wygłaszania prorosyjskich poglądów polityk przed wejściem próbował przekonać pikietujących do tego, że "Putin jest dobrym władcą dla Rosjan". Korwin-Mikke powiedział "Gazecie Wyborczej", że mówił także do osób, które stały pod ambasadą, że zaraza idzie z Zachodu, a nie ze Wschodu.

– Jaki jest Putin, taki jest, ale jest to dobry przywódca swojego państwa – dodawał lider KNP. Szef Kongresu Nowej Prawicy został przez protestujących wyśmiany i wygwizdany.

Obchodzony 12 czerwca Dzień Rosji upamiętnia I Zjazd Deputowanych Ludowych Rosyjskiej Federacyjnej Socjalistycznej Republiki Radzieckiej, podczas którego uchwalono deklarację suwerenności Federacji Rosyjskiej. Zjazd odbył się 12 czerwca 1990 roku.

Z okazji Dnia Rosji prezydent Władimir Putin podkreślił, że trzeba doceniać każdy okres historii kraju, rozumiejąc przy tym trudności i wyzwania, jakie stawały przed poprzednimi pokoleniami. Putin odniósł się także do dokonanej przez siebie aneksji Krymu.

– Krym połączył się z Rosją na drodze pokojowej, zgodnie z wolą mieszkańców i prawem międzynarodowym – zaznaczył prezydent Federacji Rosyjskiej, którego cytuje agencja Itar-Tass.


współpraca: Antoni Bohdanowicz
Trwa ładowanie komentarzy...