Nowy sondaż: Korwin-Mikke w Sejmie, PO z dużą przewagą nad PiS

W najnowszym sondażu CBOS PO wyprzedza PiS o 8 punktów procentowych, a do Sejmu wchodzi Janusz Korwin-Mikke
W najnowszym sondażu CBOS PO wyprzedza PiS o 8 punktów procentowych, a do Sejmu wchodzi Janusz Korwin-Mikke Fot. Sławomir Kamiński / AG
Platforma Obywatelska z przewagą 8 punktów procentowych nad Prawem i Sprawiedliwością, a do tego Janusz Korwin-Mikke z 5 proc. poparcia. To obraz parlamentu, jaki wyłania się z najnowszego sondażu CBOS.

Na PO głosowałoby 32 proc. badanych, na PiS - tylko 24 proc. Poza tymi dwoma głównymi partiami do Sejmu dostałyby się: SLD, PSL i KNP Korwin-Mikkego. Co zaskakujące, według sondażu najlepszy wynik z tych partii miałoby Polskie Stronnictwo Ludowe - 6 proc., choć w eurowyborach to Sojusz Lewicy Demokratycznej osiągnął trzeci najlepszy wynik w Polsce.

W nowym badaniu, w porównaniu do maja, najwięcej zyskała Platforma - aż 5 punktów procentowych, podczas gdy PiS "tylko" 1 pkt proc. To daje PO aż dwa razy większą przewagę niż w poprzednim sondażu.

Zarówno Twój Ruch, jak i Solidarna Polska oraz Polska Razem Jarosława Gowina znalazły się poza progiem Sejmowym. Najbardziej musi to boleć partię Janusza Palikota, która z jednej z silniejszych partii opozycyjnych spada dziś w sondażach do poparcia na poziomie 1 proc.

CBOS podkreśla przy tym, że po eurowyborach mniej było osób niezdecydowanych, ale niestety nie spowodowały one wzrostu zainteresowania wyborami parlamentarnymi.

Źródło: Interia
Trwa ładowanie komentarzy...