Bogusław Madej - największy zwycięzca Miesiąca Fotografii w Krakowie

Bogusław Madej
Bogusław Madej Fot. Materiały Prasowe
Ma 52 lata, od ponad 30 lat interesuje się fotografią, ale dopiero teraz debiutuje. I to jak! Zdobył uznanie krytyków i główną nagrodę - dwa egzemplarze profesjonalnie przygotowanej teczki z pracami, z których jedna zostanie zakupiona do kolekcji sztuki Griffin Art Space. Dobry start.

Pan Bogusław zachwyca swoimi pracami od 30 lat. Tyle bowiem minęło od czasu pierwszej fascynacji fotografią. W 2012 roku, po przerwie w robieniu piekielnie dobrych zdjęć, postanowił... rozpocząć studia w Akademii Fotografii, gdzie zrealizował projekt "SP9DGO" pod opieką Michała Łuczaka.


To właśnie projekt pana Madeja przykuł uwagę Podczas Przeglądu Portfolio w ramach Miesiąca Fotografii w Krakowie 2014. Ba, projekt SP9DGO zyskał największe uznanie wśród międzynarodowej grupy ekspertów, ze względu na oryginalny temat, który opracowany został w nowoczesny, lekki i interesujący sposób.


- Nie bez znaczenia jest też fakt, że autor nagrodzonego zestawu zadebiutował tym przemyślanym i świetnie zrealizowanym projektem w wieku 52 lat. Może być wzorem do naśladowania dla wszystkich, którzy sądzą, że jest za późno na rozpoczęcie przygody z fotografią i sztuką. – podkreśla Tomasz Gutkowski z Fundacji Sztuk Wizualnych.Projekt "SP9DGO" Bogusława Madeja, to historia przygody z krótkofalarstwem w latach siedemdziesiątych, opowiedziana przez przedmioty należące do przyjaciela autora, działającego w świecie komunikacji krótkofalowej pod tytułowym pseudonimem SP9DGO. Jest to też, na innym poziomie, opowieść o marzeniach o podróżach do dalekich krajów w czasach żelaznej kurtyny.

Całość przedstawiona jest w nowoczesny sposób jako seria plansz przedstawiających pocztówki ze zdjęciami zrobionymi przez osoby, z którymi doszło do nawiązania łączności, a także fotografie podzespołów używanych do konstrukcji krótkofalówek.


Trwa ładowanie komentarzy...