Ekspert z zespołu Macierewicza prof. Wiesław Binienda został jednym z doradców Baracka Obamy

Ekspert zespołu Macierewicza prof. Wiesław Binienda został jednym z doradców Baracka Obamy
Ekspert zespołu Macierewicza prof. Wiesław Binienda został jednym z doradców Baracka Obamy Fot. Sławomir Kamiński / AG
Prof. Wiesław Binienda został doradcą w powołanej przez Obamę Prezydenckiej Radzie Ekspertów ds. Nauki i Techniki. W Polsce profesor zasłynął swoją aktywnością w zespole Antoniego Macierewicza wyjaśniającym katastrofę smoleńską.

"Rolą tej elitarnej grupy jest przygotowanie strategii rozwoju wysokich technologii w najważniejszych dziedzinach przemysłu amerykańskiego" - informuje "Gazeta Polska Codziennie". Choć w Polsce prof. Binienda był obiektem wielu szyderstw, to w USA jego działalność była doceniana już wcześniej - dostał m.in. prestiżową nagrodę w tamtejszym środowisku naukowym.

Zespół, w którym ma doradzać profesor, powstał w ramach powołanego przez Obamę Komitetu Wykonawczego Partnerstwa Zaawansowanych Technologii Przemysłowych. Celem tej inicjatywy jest stworzenie strategii rozwoju sektora wysokich technologii w przemyśle Stanów Zjednoczonych.

Oprócz prof. Biniendy do grupy tej trafili naukowcy między innymi ze słynnego Massachusetts Institute of Technology, uniwersytetu Berkeley czy firm takich jak Dow Chemical czy Siemens. W rozmowie z "GPC" Polak stwierdził, że "czuje się zaszczycony zaproszeniem do tej współpracy".


Prof. Wiesław Binienda ma doradzać w dziedzinach: "analizy wielkich baz danych oraz ich wizualizacji i w wielkiej prędkości obliczeń i symulacji komputerowych najbardziej zaawansowanych technologii". Niezależnie więc od jego wybitnej działalności naukowej, nadal nie jest on ekspertem w sektorze lotniczym czy katastrof lotniczych.

Źródło: niezalezna.pl
Trwa ładowanie komentarzy...