Aleksander Kwaśniewski i Leszek Miller też zostali nagrani. Kopie nagrań wyciągnięto z dna Wisły

Aleksander Kwaśniewski i Leszek Miller też zostali nagrani. Nowe fakty w aferze taśmowej
Aleksander Kwaśniewski i Leszek Miller też zostali nagrani. Nowe fakty w aferze taśmowej Fot. Maciej Owierczyński / Agencja Gazeta
Premierzy, prezydent RP, prokurator generalny i kolejni biznesmeni – to następne ofiary podsłuchujących kelnerów i ich mocodawców. Potwierdził to Aleksander Kwaśniewski, który o tym, że został nagrany dowiedział się z prokuratury. Tymczasem z dna Wisły ABW wyciągnęła dyski z kopiami nagranych rozmów w restauracji "Sowa & Przyjaciele".

– Potwierdzam. Skontaktowała się ze mną prokuratura i poinformowała, że zostałem nagrany – mówi w "Gazecie Wyborczej" były prezydent. – Pytała, czy jestem zainteresowany statusem pokrzywdzonego. Powiedziałem, że jestem, ale kroków nie podjąłem, jeśli to zrobię, to będę działał przez pełnomocnika – dodał Kwaśniewski.

Prezydent został nagrany podczas spotkania z Leszkiem Millerem. Jak zdradza, tematem ich rozmowy była "polityka i sprawy prywatne". Dziennik donosi, że wśród innych ofiar afery podsłuchowej są również m.in. były premier Józef Oleksy oraz prokurator generalny Andrzej Seremet.

W toku prowadzonego śledztwa przez prokuraturę, gdzie oskarżono dotychczas cztery osoby – dwóch kelnerów i dwóch biznesmenów, funkcjonariusze wyłowili z dna Wisły zniszczone dyski z kopiami nagrań z restauracji. Do rzeki mieli je wrzucić zatrzymani kelnerzy, którzy byli zaskoczeni publikacją rozmów z tygodniku "Wprost".


Źródło: "Gazeta Wyborcza"
Trwa ładowanie komentarzy...