10 najbardziej irytujących typów ludzi na Facebooku. Sprawdź, czy nie ma cię wśród nich

Najbardziej denerwujące typy ludzi na Facebooku.
Najbardziej denerwujące typy ludzi na Facebooku. Fot. JaysonPhotography / Shutterstock
Zna ich każdy. Ich wiadomości każdego dnia zalewają newsfeed swoich znajomych na Facebooku. Niektórzy robią się w tym na tyle irytujący, że jedynym wyjściem jest ukrycie ich wpisów lub usunięcie ze znajomych. Poznajcie 10 najbardziej denerwujących typów ludzi na Facebooku.

1. Zakochani

Sam status "w związku" to za mało. Nie wystarczają też obowiązkowe (miłosne, ;*) komentarze pod każdym statusem czy zdjęciem partnera/partnerki. Wszystko trzeba doprawić publicznym wyznaniem. Tutaj mamy dwie opcje. Pierwsza, na swojej tablicy zakochany użytkownik nr 1 tworzy elaborat jak to kocha, za co kocha i jak dziękuje zakochanemu nr 2. Druga to już poziom wyżej. Zakochany nr 1 wyznaje miłość bezpośrednio na tablicy zakochanego nr 2. Znacie to, prawda?

2. Patrzcie, mam dzieci!

Radość z posiadania dziecka jest niesamowita, ale czy naprawdę musimy cieszyć się publicznie przez 365 dni w roku? Młodzi rodzice swoje tablice zmieniają (często z wersji opisywanej w punkcie nr 1) w portfolio swoich dzieci. Bo przecież to jest najpiękniejsze, najśliczniejsze, najcudowniejsze. Myśli tak każdy rodzic, ale o... swoim dziecku. W efekcie dowiadujemy się, że synek/córka właśnie zjadł/coś powiedział/nauczył się chodzić/był na spacerze i tak dalej, i tak dalej. Rodzicu, serio – cieszę się razem z Tobą, ale zlituj się.

3. Zapraszacze

Jedna z najbardziej irytujących grup w zestawieniu. Ich życiową misją jest zaproszenie swoich wszystkich znajomych na absolutnie każde wydarzenie. Co z tego, że nie widziałeś się z kimś od miesięcy, co z tego, że mieszkasz na drugim końcu Polski, co z tego, że nigdy wcześniej z zaproszenia nie skorzystałeś, i końcu co z tego, że dane wydarzenie nawet ciebie nie interesuje? Szczerze? Mi byłoby głupio coś takiego nawet zrobić, ale jak widać nie wszyscy mają takie podejście. Na szczęście w zakładce Zablokuj w ustawieniach Facebooka można zaznaczyć osoby, od których nie chcemy dostawać zaproszeń. Polecam.

4. Gracze

Tutaj możemy wyróżnić dwa typy. Pierwszy jest niejako związany z zapraszaczami. Niektórzy sądzą, że zabawnie będzie spamować swoich znajomych zaproszeniaim do gier. Raz, drugi, trzeci, pięćdziesiąty. Nie, nie zagrałem w nie i nie zagram. Dobrze, że i te zaproszenia można zablokować tak jak w przypadku powyżej.

Drugi typ to chwalipięty. Niestety często nieświadomie. Gdy już grają, cały świat musi wiedzieć, jak im idzie. Co chwilę aplikacja publikuje ich wynik na tablicy, która potem wygląda jak jeden wielki ranking np. zbierania diamencików. Serio? Mają aż tyle czasu? Poza tym takie coś nie świadczy najlepiej o użytkowniku.

5. Spamerzy

Lubi muzykę? Nie wrzuci nic innego oprócz linków do YouTube. Trenuje jakiś sport? Nie znajdziesz na jego/jej tablicy czegokolwiek spoza tej tematyki. Śpiewa? Będzie wrzucał non stop swoje kawałki, które – nie rzadko – nie są najwyższych lotów. Przykłady można mnożyć.

6. Kociarze

O jaki słodki, jaki śmieszny, jaki fajny. Nie. I nie zmieni tego 321871289321 film/zdjęcie z kolei.

7. Społecznicy

Co jakiś czas facebook'owe tablice niektórych użytkowników zalewają linki z apelami o pomoc. Zarówno dla ludzi, jak i zwierząt. Całość często jest okraszona drastycznymi zdjęciami. Nie, inni nie chcą tego oglądać. Nie, twój lajk tutaj nie pomoże, nikogo nie uratuje, ani nie nakarmi. Pomoc? Jak najbardziej, ale nie w tak bezrefleksyjny sposób.

8. DJ-e

Nie ma nic złego w podzieleniu się co jakiś czas dobrą piosenką. Problem pojawia się, gdy ktoś zaczyna się dzielić tylko nią. I robi to absolutnie przez cały czas.

9. Relacjonujący

Wstałem, zjadłem, poszedłem do pracy, przewróciłem się, byłem biegać, jestem na zakupach, w restauracji, coś mnie boli, stoję w korku, leżę, chodzę, nudzę się, oglądam film, słucham muzyki, zasypiam. Piszą o wszystkim, naprawdę o wszystkim.

10. Fotografowie

Dopisanie do swojego nazwiska "photograhy" oraz wrzucenie kilku filtrów nie robi z nikogo fotografa. Ładne zdjęcia? Czemu nie, ale naprawdę nikt nie chce oglądać artystycznych interpretacji wszystkiego, co właśnie zobaczyłeś.

Przeczytaj też: 10 irytujących typów ludzi na Facebooku według czytelników naTemat!

Jestem pewien, że przykłady możecie mnożyć. Podrzucajcie je w komentarzach i sprawdźcie, czy przypadkiem sami nie jesteście na tej liście.

PS. Notka do hejterów: To tekst z przymrużeniem oka, po resztę treści zapraszamy na stronę główną.
Trwa ładowanie komentarzy...