Jarosław Kaczyński: Urodziłem się w Warszawie, ale reprezentuję polską wieś!

Prezes PiS Jarosław Kaczyński okrzyknął się spadkobiercą "witosowskiej tradycji PSL".
Prezes PiS Jarosław Kaczyński okrzyknął się spadkobiercą "witosowskiej tradycji PSL". Fot. Jarosław Kubalski / Agencja Gazeta
- Urodziłem się w Warszawie, ale jestem dumny, że reprezentuję polską wieś - stwierdził podczas niedzielnego spotkania z wyborcami z Małopolski Jarosław Kaczyński. Tę nieco zaskakującą deklaracją prezes Prawa i Sprawiedliwości postanowił przypieczętować atak na Polskie Stronnictwo Ludowe, które jego zdaniem nie troszczy się należycie o dobro i interes polskich rolników.

- PSL zawiódł. Nie sprostał oczekiwaniom polskiej wsi - krytykował Jarosław Kaczyński. I przekonywał, że jako wychowanek żoliborskiej elity o wiele lepiej zatroszczy się o wieś niż Janusz Piechociński czy Marek Sawicki. - Sawicki jeszcze niedawno wyśmiewał mój list do Donalda Tuska z kwietnia bieżącego roku w sprawie zagrożenia embargiem ze strony Rosji. Nie zrobił nic - żalił się były premier.

W Małopolsce Jarosław Kaczyński powrócił też do nieco zapomnianej retoryki, w której wyborców ze wsi i małych miasteczek straszono tym, iż w Unii Europejskiej polską ziemię podstępnie wykupią obcy. Po prawie dziesięciu latach obecności naszego kraju w europejskiej wspólnocie lider prawicowej opozycji postanowił o tym rzekomym zagrożeniu przypomnieć. - Własność polskiej ziemi, jej obrona, przeciwdziałanie kupowaniu ziem na tzw. słupy - w tych sprawach też nic się nie dzieje - mówił.

- Jeśli Polska wieś ma skorzystać z szans, jeżeli potencjał wsi ma służyć rozwojowi, a poziom wsi i miasta się zbliżać - głosujcie na Prawo i Sprawiedliwość - przekonywał prezes Kaczyński. I przypominał, że obecnie to ludzie jego ugrupowania, a nie ludowcy powinni być uznawani za spadkobierców "dobrej, witosowskiej tradycji PSL".


Źródło: Twitter.com/pis_org_pl
Trwa ładowanie komentarzy...