Internauci wzywają do bojkotu Empiku. Są oburzeni, że do świątecznych zakupów zachęcają Maria Czubaszek i Nergal

Internauci są oburzeni i wzywają do bojkotu Empiku.
Internauci są oburzeni i wzywają do bojkotu Empiku. Fot. Łukasz Cynalewski / Agencja Gazeta
Maria Czubaszek i Adam „Nergal” Darski zostali twarzami kampanii „Empik każdego inspiruje inaczej”, w której zachęcają do kupowania świątecznych prezentów w sieci salonów Empik. Środowiska prawicowe nie kryją oburzenia, a internauci wzywają do bojkotu sieci uważając, że wybór akurat Marii Czubaszek i Darskiego budzi niesmak.

– Do współpracy zaprosiliśmy znane osoby związane z kulturą – wyjaśnia Magdalena Mularuk, dyrektor marketingu Empiku. Z kolei rzecznika Empiku Monika Marianowicz powiedziała w rozmowie z serwisem gosc.pl, iż kampania nie ma żadnego kontekstu religijnego, nawiązuje tylko do tradycji obdarowywania się prezentami.

W oświadczeniu firmy można przeczytać, że celem sieci nie jest obraza uczuć religijnych ani "budowanie całej komunikacji na postaciach, które wywołują kontrowersje swoimi prywatnymi poglądami".

W komentarzu zamieszczonym na gosc.pl czytamy, że sprawa jest o tyle kontrowersyjna, że Maria Czubaszek „otwarcie przyznała się do dokonania dwóch aborcji (…) Na wizerunek nieczułej kobiety zapracowała więc sobie sama”.

Z kolei wybór Nergala bulwersuje, bo „znany [jest] z publicznego znieważania Chrystusa, (…) Tym bardziej, że w 2011 r. przyznał on w programie Kuby Wojewódzkiego, że nie cierpi tego okresu, irytuje go bożonarodzeniowa otoczka, a żeby nie uczestniczyć w wigilijnej wieczerzy, wyjeżdża do ciepłych krajów.

Źródło: gosc.pl
Trwa ładowanie komentarzy...