Internauci wzywają do bojkotu Empiku. Są oburzeni, że do świątecznych zakupów zachęcają Maria Czubaszek i Nergal

Internauci są oburzeni i wzywają do bojkotu Empiku.
Internauci są oburzeni i wzywają do bojkotu Empiku. Fot. Łukasz Cynalewski / Agencja Gazeta
Maria Czubaszek i Adam „Nergal” Darski zostali twarzami kampanii „Empik każdego inspiruje inaczej”, w której zachęcają do kupowania świątecznych prezentów w sieci salonów Empik. Środowiska prawicowe nie kryją oburzenia, a internauci wzywają do bojkotu sieci uważając, że wybór akurat Marii Czubaszek i Darskiego budzi niesmak.

– Do współpracy zaprosiliśmy znane osoby związane z kulturą – wyjaśnia Magdalena Mularuk, dyrektor marketingu Empiku. Z kolei rzecznika Empiku Monika Marianowicz powiedziała w rozmowie z serwisem gosc.pl, iż kampania nie ma żadnego kontekstu religijnego, nawiązuje tylko do tradycji obdarowywania się prezentami.W oświadczeniu firmy można przeczytać, że celem sieci nie jest obraza uczuć religijnych ani "budowanie całej komunikacji na postaciach, które wywołują kontrowersje swoimi prywatnymi poglądami".

W komentarzu zamieszczonym na gosc.pl czytamy, że sprawa jest o tyle kontrowersyjna, że Maria Czubaszek „otwarcie przyznała się do dokonania dwóch aborcji (…) Na wizerunek nieczułej kobiety zapracowała więc sobie sama”.

Z kolei wybór Nergala bulwersuje, bo „znany [jest] z publicznego znieważania Chrystusa, (…) Tym bardziej, że w 2011 r. przyznał on w programie Kuby Wojewódzkiego, że nie cierpi tego okresu, irytuje go bożonarodzeniowa otoczka, a żeby nie uczestniczyć w wigilijnej wieczerzy, wyjeżdża do ciepłych krajów.

Źródło: gosc.pl
Trwa ładowanie komentarzy...