Polscy mężczyźni w międzynarodowej akcji „Jeśli kobieta w spódnicy zaprasza do gwałtu, to ja też zapraszam”

Polscy mężczyźni udziałem w akcji manifestują swoje przekonanie o tym, że nic nie usprawiedliwia gwałtu.
Polscy mężczyźni udziałem w akcji manifestują swoje przekonanie o tym, że nic nie usprawiedliwia gwałtu. Fot. Facebook/RazemPrzeciwKulturzeGwałtu
„Panowie! Włóżmy spódnice, żeby pokazać, że jesteśmy prawdziwymi mężczyznami!” – napisał na profilu „Razem przeciw kulturze gwałtu” Mateusz Kijowski. Profil polubiło już niemal 2 tysiące osób, a na apel Kijowskiego odpowiedziały tysiące polskich mężczyzn, tych znanych i tych nieznanych.

Zakładają spódnice, robią sobie zdjęcia i wrzucają je na profil podpisując „Jeśli kobieta wkładając spódnicę zaprasza do gwałtu, to ja też zapraszam”. W ten sposób odpowiadają na argumenty przestępców, że do gwałtu sprowokował ich strój ofiary i manifestują swoje przekonanie o tym, że nic nie usprawiedliwia gwałtu.
„Razem przeciw kulturze gwałtu”.

„Ani ubiór, ani wygląd, ani zachowanie ani słabość nie usprawiedliwiają gwałtu, molestowania ani innych form przemocy. Zapraszamy wszystkich mężczyzn do publikowania swoich zdjęć w spódnicach. Pokażmy, że jesteśmy razem z kobietami. Przeciw kulturze gwałtu” Czytaj więcej

Po raz pierwszy ubrani w spódnice mężczyźni manifestowali przeciwko gwałtom w Turcji – po śmierci 20-letniej studentki. W polskiej edycji wziął już udział m.in. aktor Robert Koszucki.
Trwa ładowanie komentarzy...