6 najlepszych przeróbek "Koko Euro Spoko". Posłuchaj Jarzębiny w wersji dance, dubstep czy rock

Fot. Kuba Atys / Agencja Gazeta
Jedni się wstydzą, inni zatykają uszy. Jeszcze inni próbują coś zrobić z kontrowersyjną piosenką, która ma zagrzewać do boju naszą reprezentację piłkarską podczas Euro 2012. Tworzą więc remiksy i covery przeboju Jarzębin. Posłuchajcie najciekawszych naszym zdaniem prób ulepszenia piłkarsko-ludowej piosenki.

1. Na pierwszym miejscu w naszym zestawieniu znalazła się ciekawa i oryginalna wersja, ze słowami piosenki Jarzębin zaśpiewanymi pod melodię przeboju Gotye "Somebody that i used to know". Nie wiedzieć tylko czemu, autor klipu postanowił wykorzystać w nim fragmenty z filmu dokumentalnego o Adolfie Hitlerze pod tytułem "Upadek"...

2. Kolejną pozycję na liście zajęła wersja rockowa. Dzięki świetnemu wyborowi twórcy przeróbki oszczędził on nam tekstu piosenki i pozostawił tylko skoczną melodię graną na gitarze elektrycznej.

Koko, koko, czy ktoś nadepnął nam na ucho? Gdzie się podział muzyczny gust Polaków

3. Przeróbek dubstepowych pojawiło się wiele. Ten jeszcze nie tak rozpowszechniony u nas gatunek muzyki, nie jest jednak wbrew pozorom łatwy do naśladowania. Jednemu autorowi, którego znaleźliśmy wyszedł nawet niezły i przypominający dubstep kawałek. Choć nie jest najgorszy, to jednak pozostawia trochę do życzenia.

4. W czeluściach serwisu You Tube odnaleźliśmy także kawałek remiks w wersji dance. Jeśli ktoś inny nie stworzy lepszej przeróbki na dyskoteki, to z pewnością ta zawojuje parkiety na początku piłkarskiego lata w klubach i remizach w całej Polsce.

5. Wielu muzyków nie mogło się oprzeć przed próbą zagrania "Koko Euro Spoko" na instrumencie, który najlepiej znają. Powstało parę gitarowych, ale ta na keyboard najbardziej nam się spodobała.

Jarzębiny są sexy, czyli o drugiej stronie medalu "Koko Euro spoko"

6. Wreszcie cover śpiewany. Odważnie, bo a cappella. Wyszło trochę nieczysto i nierytmicznie, ale przecież przy takich próbach liczy się głównie zabawa. Młoda wokalistka poradziła sobie niegorzej od doświadczonych scenicznie "Jarzębin".

Umieśćcie w komentarzach Wasze ulubione przeróbki hymnu reprezentacji na Euro 2012. W sieci krąży ich sporo.
Trwa ładowanie komentarzy...