LOT ofiarą cyberprzestępców. Linie były zmuszone do odwołania wielu niedzielnych lotów

Linie lotnicze LOT zostały zaatakowane przez cyberprzestępców.
Linie lotnicze LOT zostały zaatakowane przez cyberprzestępców. Fot. Kamil Gozdan / Agencja Gazeta
Setki pasażerów PLL LOT niespodziewanie zostały poinformowane w niedzielę o odwołaniu ich lotów. Wszystko przez atak przeprowadzony na system informatyczny tych linii lotniczych. Jak poinformował LOT, awaria dotyczy systemu odprawiania rejsów, uległ awarii. Przez co LOT-owskie załogi nie mogą złożyć planu lotu i zostać dopuszczone do startu.

LOT długo nie był w stanie jasno określić tego, jak długo może potrwać naprawianie systemu zaatakowanego przez cyberprzestępców. Linie skupiły się więc przede wszystkim na tym, by ten problem jak najmniej uciążliwie odczuli pasażerowie. - Mobilny zespół opieki pasażera kieruje naszych klientów do kas, gdzie mogą zmienić lub zwrócić rezerwacje. W przypadku rejsów krajowych proponujemy pasażerom busy zastępcze. Oferujemy też noclegi w hotelach na nasz koszt. Wszystkim rozdajemy kanapki i napoje - mówił mediom rzecznik LOT.

Około godz. 21 LOT-owi udało się jednak opanować sytuację. "Sytuacja po ataku teleinformatycznym została opanowana. Staramy się jak najszybciej przywrócić regularność rejsów. Nasze centrum operacyjne już bez problemu przygotowuje plany rejsów. Postaramy się zapewnić jak największej liczbie pasażerów informację i kontynuację rozpoczętych podróży" - poinformowały linie.

Źródło: Gazeta.pl / Facebook.com/PllLOT
Trwa ładowanie komentarzy...