Polacy w grupie marzeń eliminacji do mundialu organizowanego przez Rosję w 2018 roku! Z tymi rywalami nie można przegrać

Znamy przeciwników reprezentacji Polski w eliminacjach do mistrzostw świata organizowanych w Rosji.
Znamy przeciwników reprezentacji Polski w eliminacjach do mistrzostw świata organizowanych w Rosji. Fot. Kuba Atys / Agencja Gazeta
Czarnogóra, Armenia, Kazachstan, Dania, oraz Rumunia będą konkurentami Polski w eliminacjach do najbliższego mundialu. Takie rozstrzygnięcie przyniosło losowanie grup eliminacyjnych, które odbyło się w sobotni wieczór w Sankt Petersburgu.

To ręką legendarnego niemieckiego piłkarza Olivera Bierhoff los skierował piłkarską reprezentację Polski do grupy E eliminacji mistrzostw świata, które zostaną zorganizowane w Rosji w 2018 roku. Biorąc pod uwagę kształt innych grup z naszego regionu, eliminacyjną grupę E należy uznawać dla Lewandowskiego, Błaszczykowskiego i spółki za grupę marzeń.

Przypomnijmy, iż wokół rosyjskiego, a także kolejnego, organizowanego przez Katar mundialu pojawiały się podejrzenia, iż zostały one po prostu kupione od FIFA. Już kilka miesięcy temu międzynarodowa federacja piłkarska opublikowała jednak raport, w którym podkreślono, że choć podczas starań o organizację mundialu w Katarze w 2022 roku dochodziło do pewnych nieprawidłowości, nie kwalifikują się one do uznania za przestępstwo korupcyjne.

Podobno nie ma także zastrzeżeń co Rosji. Choć w raporcie zaznaczono, iż Kreml nie ułatwiała śledztwa i dostarczył niezbyt liczną dokumentację, a na dodatek utrudniał dostęp do korespondencji dotyczącej swych starań o organizację mundialu.

Tak zwany Raport Eckerta oczyścił z zarzutów Katar i Rosję, ale wykrył przy okazji nieprawidłowości w postępowaniach dwóch innych piłkarskich federacji - Anglii i Australii. Ci pierwsi mieli dopuścić się korupcji w czasie starań o mundial 2018, drudzy nielegalnie zabiegali o przyznanie im organizacji mistrzostw cztery lata później.
Trwa ładowanie komentarzy...