"Żałosny bohaterze, znajdziemy cię". Senator PO Robert Dowhan wypowiada wojnę kibolom Falubazu

Senator i wieloletni prezes zielonogórskiego Falubazu podjął stanowczą walkę z kibolami swojej drużyny.
Senator i wieloletni prezes zielonogórskiego Falubazu podjął stanowczą walkę z kibolami swojej drużyny. Fot. Sebastian Rzepiel / Agencja Gazeta
"Chamie, prostaku, nędzna gnido! Uderzyłeś bezbronną dziewczynę na ostatnim meczu za to, że kibicowała drużynie! Żałosny bohaterze znajdziemy cię" - napisał w środę na Twitterze senator PO Robert Dowhan. O co chodzi politykowi?

Ten krótki komunikat wieloletni prezes Falubazu Zielona Góra skierował do jednego z kiboli tej drużyny, którzy ostatnimi czasy najwięcej energii przeznaczają na walkę z... własną drużyną. Żużlowcy nie mają jednak zamiaru pobłażać pseudokibicom tak, jak ma to miejsce w futbolu.

Tak ostra reakcja jednego z wciąż najważniejszych ludzi w zielonogórskim Falubazie to efekt zachowania pseudokibica tej drużyny, członka tzw. środowiska trybuny K. Tam na mecze żużlowe w Zielonej Górze mieli dotąd wstęp najbardziej fanatyczni kibice. Od kilkunastu dni trybuna K jednak w swym fanatyzmie chyba ostatecznie wymknęła się spod kontroli klubu. Wszystko za sprawą faktu, iż skład Falubazu właśnie wzmocnił Australijczyk Darcy Ward. Wielu kibiców z Zielonej Góry wciąż ma mu za złe, że sześć lat temu reprezentował barwy toruńskiej drużyny i podczas spotkania z Falubazem wytarł sobie buty szalikiem w barwach lubuskiego klubu.

Ci fani Falubazu, którzy nie mają nic przeciwko obecności Warda w Falubazie, znaleźli się na celowniku pseudokibiców tej drużyny. O oklaski dla Australijczyka poszło właśnie w incydencie, który tak ostro komentuje dziś senator Robert Dowhan. Młoda, normalna kibicka Darcy'emu Wardowi klaskała, na widok czego kibol zareagował agresją.


Zielonogórski klub ma jednak nie tylko świetny monitoring, ale i zdecydowane w walce o dobre imię drużyny władze. To sprawiło, iż niespełna godzinę po opublikowaniu pierwszego tweeta na ten temat, Robert Dowhan w kolejnym miał bardzo dobre wiadomości:
Reakcje na wpis Dowhana pokazują, że wśród kibiców jest wielkie poparcie dla stanowczej walki z kibolstwem na stadionach żużlowych. To zaś bardzo mocno odróżnia żużel od piłki nożnej - tam "praw" pseudokibiców po kolejnych ich wybrykach bronią nawet... same kluby i stowarzyszenia kibicowskie.

Źródło: Twitter.com/Robert_Dowhan
Trwa ładowanie komentarzy...