Oscar Pistorius wyjdzie z więzienia po 10 miesiącach. Trafi do aresztu domowego

Oscar Pistorius wyjdzie z więzienia i trafi do aresztu domowego
Oscar Pistorius wyjdzie z więzienia i trafi do aresztu domowego Fot. miqu77 / shutterstock.com
Po spędzeniu w więzieniu 10 miesięcy Oscar Pistorius zostanie w przyszłym tygodniu zwolniony do aresztu domowego. Przeciwko tak wczesnemu wypuszczeniu niepełnosprawnego sportowca protestują rodzice zastrzelonej przez niego Reevy Steenkamp.

Za nieumyślne zastrzelenie swojej partnerki, którą – jak przekonuje – wziął za włamywacza, Pistorius został skazany na karę pięciu lat pozbawienia wolności.

W czerwcu wydano jednak decyzję, na mocy której 21 sierpnia biegacz zostanie przeniesiony do aresztu domowego – zamieszka w położonym na przedmieściach Pretorii domu swojego wujka, gdzie będzie nadzorowany przez południowoafrykańskie służby.

Portal The Telegraph wyjaśnia, że podczas pobytu w zakładzie karnym Pistorius nie sprawiał problemów. Z uwagi na przepełnienie więzień władze RPA często stosują zaś areszt domowy w przypadku osób, które popełniły poważne przestępstwo, ale nie są uznawane za zagrożenie dla społeczeństwa.

Zwolnienie Pistoriusa do aresztu domowego nie podoba się rodzicom zabitej modelki. – To, co zrobił mojej córce, jest obrzydliwe. 10 miesięcy to za mało – powiedziała June Steenkamp, matka Reevy Steenkamp.

W listopadzie Najwyższy Sąd Apelacyjny RPA rozpatrzy wniosek prokuratury, która uważa, że Pistorius popełnił umyślne morderstwo. Jeśli sąd uzna, że sportowiec zabił z premedytacją, Pistorius będzie mógł zostać skazany na karę co najmniej 15 lat pozbawienia wolności.

źródło: The Telegraph
Trwa ładowanie komentarzy...