Kontrowersyjna szefowa Związku Wypędzonych Erika Steinbach kończy z polityką. Nie będzie startowała w wyborach

Erika Steinbach zapowiedziała koniec kariery politycznej.
Erika Steinbach zapowiedziała koniec kariery politycznej. Fot. Rafał Malko / Agencja Gazeta
Erika Steinbach, do zeszłego roku szefowa Związku Wypędzonych, zapowiedziała koniec kariery politycznej. Posłanka CDU nie będzie startowała w wyborach parlamentarnych w 2017 roku. Ostatecznie więc zniknie z życia publicznego jedna z najbardziej nielubianych w Polsce niemieckich polityczek. To za jej sprawą dochodziło do licznych tarć na linii Warszawa-Berlin.

Symbol historycznego rewizjonizmu znika z niemieckiej sceny politycznej. Erika Steinbach, była szefowa Związku Wypędzonych, a dzisiaj posłanka rządzącej CDU zapowiedziała, że nie wystartuje w wyborach parlamentarnych zaplanowanych na 2017 r. - podaje RMF FM.
Erika Steinbach
posłanka do Bundestagu

Najlepiej, gdy taką decyzję podejmujemy sami, nie czekając, aż inni podejmą ją za nas. Czytaj więcej

Źródło: "Die Welt", cytat za rmf24.pl
Steinbach przez 16 lat kierowała niemieckim związkiem wypędzonych, a jej główny celem było doprowadzenie do budowy Centrum Wypędzonych w Berlinie. To powodowało napięcia dyplomatyczne między Niemcami a Polską i Czechami. Wielokrotnie też prowokowała Polaków, uderzając w rewizjonistyczne nuty, próbując obarczyć Polskę współodpowiedzialnością za wybuch II wojny światowej.

Pod koniec 2014 r. Steinbach przestała kierować Związkiem Wypędzonych. Jej następca Bernd Fabritius chce naprawienia relacji z Polską, za których stan obwinia Erikę Steinbach. Wyjaśnia, że nie oczekuje dla wypędzonych rekompensat pieniężnych czy zwrotu nieruchomości, ale „moralnej rehabilitacji”.

Źródło: rmf24.pl
Trwa ładowanie komentarzy...