Polska pływaczka trenuje 12 razy w tygodniu od 16 lat. Za zwycięstwo w zawodach dostała 200 zł. „To uwłaczające”

Polska pływaczka trenuje od 12 razy w tygodniu od 16 lat. Za zwycięstwo w zawodach dostała 200 zł. „To uwłaczające”
Polska pływaczka trenuje od 12 razy w tygodniu od 16 lat. Za zwycięstwo w zawodach dostała 200 zł. „To uwłaczające” Cezary Aszkiełowicz / Agencja Gazeta
„Zwycięstwo w „maratonie” pływackim 200zł – pozdro – brawa dla PZP” – napisała na swoim Facebooku Alicja Tchórz, polska pływaczka, uczestniczka między innymi Olimpiady w Londynie. Zawodniczka jest wyraźnie oburzona i uważa taki stan rzeczy za uwłaczający.

Na odbywających się w piątek i sobotę (16 – 17.10) zawodach Polskiej Ligi Pływackiej Alicja Tchórz reprezentowała Dolnośląski Okręgowy Związek Pływacki. Zawodniczka odniosła indywidualne zwycięstwo, a jej OZP wygrał klasyfikację generalną. Jednak nagrody jakie Polski Związek Pływacki za owe wygrane przyznał są zdaniem pływaczki uwłaczające – 200 zł dla niej i 1500 zł dla jej 20-osobowej drużyny. Swoje uzasadnione oburzenie Tchórz postanowiła wyrazić na Facebooku.

– Na podsumowanie nasuwa mi się tylko jedno słowo: ŻENADA! (…) Jasne zaraz mi ktoś powie, że nie pływa się dla pieniędzy… – pisze Tchórz – Trenuję 16 lat podporządkowuję całe swoje życie wstawaniu o 5 rano, treningom 12 razy w tygodniu. I za poświęcenie całego piątku (wyjazd o 6 rano) oraz soboty (powrót mam nadzieję koło 2 w nocy) otrzymuję 200zł!!! Łatwo można policzyć: 200zł : 44h= 4,5 zł/h , przy najniższej krajowej 7zł… Następnym razem poroznoszę ulotki – czytamy na profilu oburzonej pływaczki.

Trzeba przyznać, że obraz polskiego pływania przedstawiony w jej gorzkim wpisie na portalu nie napawa optymizmem.
Alicja Tchórz to wielokrotna medalistka Mistrzostw Polski Juniorów i Mistrzostw Polski Seniorów w pływaniu. Uczestniczyła także w Mistrzostwach Świata, Mistrzostwach Europy a także w Igrzyskach w Londynie. Jest także rekordzistką Polski w stylu grzbietowym. Ma 23 lata.

Napisz do autora: jakub.rusak@natemat.pl

Trwa ładowanie komentarzy...