Oscar Pistorius wolny. Resztę kary odbędzie poza więzieniem

Pistorius wyszedł z więzienia
Pistorius wyszedł z więzienia Fot. Shutterstock
Sąd postanowił, że sportowiec może odbywać wyrok w areszcie domowym. Za nieumyślne spowodowanie śmierci skazano go na 5 lat pozbawienia wolności. Pistorius spędził w nim rok. Teraz zamieni je na dom wujka w Pretorii.

Sławny lekkoatleta zabił modelkę, Reevę Steenkamp w lutym 2013 roku. Do tragedii doszło w nocy – Pistorius oddał cztery strzały przez zamknięte drzwi toalety, w której przebywała jego partnerka. Ta zginęła na miejscu, a mężczyzna trafił przed sąd.

Proces sportowca śledził cały świat. Obrońcy utrzymywali, że oskarżony pomylił Steenkamp z włamywaczem – w dzielnicy, w której mieszkali często bowiem dochodziło do przestępstw. Sędziowie uznali to za wystarczające wytłumaczenie, skazując go za nieumyślne spowodowanie śmierci. Wiele osób, w tym rodzina ofiary, nie zgodziło się z tą decyzją, uważając, że Pistorius popełnił morderstwo.

W połowie sierpnia południowoafrykańska prokuratura złożyła apelację – jeśli sąd zmieni zdanie, mężczyzna może spędzić co najmniej 15 lat w więzieniu. 3 listopada rozpocznie się proces w tej sprawie.

Oscar Pistorius to jeden z najbardziej znanych niepełnosprawnych sportowców na świecie. Jest pierwszym w historii lekkoatletą, który po amputacji kończyn wziął udział w igrzyskach olimpijskich.

Źródło: tvn24.pl

Napisz do autorki: karolina.blaszkiewicz@natemat.pl

Trwa ładowanie komentarzy...