Ale wstyd! 71 proc. Polaków nie potrafi opuścić hotelu... bez zabrania pamiątki

Ale wstyd! 71 proc. nie potrafi opuścić hotelu... bez zabrania pamiątki
Ale wstyd! 71 proc. nie potrafi opuścić hotelu... bez zabrania pamiątki Marcin Stepien / Agencja Gazeta
Jedź do Polski, twój samochód już tam jest. To jedno z haseł, które nie podoba się Polakom. Podobają im się natomiast suszarki, ręczniki, a nawet zasłony, które nagminnie wynoszą z hoteli. Najnowsze dane pokazują, że niemal 3/4 z nas pozwala sobie na takie złodziejstwo.

Jaki jest powód hotelowych kradzieży? Tak naprawdę jest to nieważne, bo wykupienie doby w pokoju nie uprawnia nas do wynoszenia jego wyposażenia. Badania pokazują jednak, że najczęstszym powodem podkradania jest chęć wykorzystania danej rzeczy w dalszej podróży.

Z ankiety przygotowanej na zlecenie wyszukiwarki kayak.pl, wśród najczęściej wynoszonych przez gości znalazły się: Suszarka – 40 proc.; ręczniki – 38 proc.; wieszaki – 35 proc. ; Szlafrok – 32 proc. oraz zasłony – 31 proc.

Podobną ankietę przeprowadzono także w innych krajach. Jak się okazuje, w Hiszpanii do kradzieży hotelowych suszarek przyznaje się 61 proc. respondentów, a 23 proc. Francuzów ma zabierać ze sobą... grzebienie.

Piekielny gość hotelowy
Goście hotelowi potrafią wiele i nie chodzi wyłącznie o kradzieże. W naTemat publikowaliśmy raporty z nocnej z miany w tzw. "dobrych hotelach".

– Odchody w pościeli już nawet nie zaskakują, podobnie jak czyszczenie butów ręcznikami – mówił nam szef personelu jednego prestiżowych, podwarszawskich hoteli.

Źródło: Pb.pl
Trwa ładowanie komentarzy...