Potężna strzelanina, jedna osoba nie żyje. Oto bilans obławy polskich antyterrorystów na zabójcę!

W akcji antyterrorystów i policji podejrzewany o zabójstwo kobiety mężczyzna zmarł w wyniku odniesionych ran postrzałowych.
W akcji antyterrorystów i policji podejrzewany o zabójstwo kobiety mężczyzna zmarł w wyniku odniesionych ran postrzałowych. Fot . Wojciech Nekanda Trepka / Agencja Gazeta
Tuż po godz. 15 przy ul. Górnej na Wzgórzu Św. Maksymiliana w Gdyni doszło do policyjnej obławy na podejrzewanego o zabójstwo przestępcy. Gdy ten odmówił poddania się i chwycił za broń, policja otworzyła ogień. Mężczyzna nie przeżył.

Policja od dawna szykowała obławę na mężczyznę, podejrzanego o zabójstwo kobiety. Tomasz L., pseudonim “Dziki”. był ścigany listem gończym w związku z morderstwem w Lipuszu 48-letniej kobiety, swojej byłej konkubiny. Przestępca podobno kiedyś służył w Legii Cudzoziemskiej. Były informacje, że jest groźny i może być uzbrojony.

W akcji brała w udział brygada antyterrorystyczna i gdańscy policjanci. Mężczyzna, pomimo nacisków policji do poddania się, zaczął stawiać opór i w pewnym momencie chwycił za broń. Wtedy policjanci otworzyli ogień. Podejrzany został ranny i mimo reanimacji zmarł. Żaden z policjantów nie został poszkodowany.

Napisz do autorki: kalina.chojnacka@natemat.pl

źródło: RMF FM
Trwa ładowanie komentarzy...