11 dowodów na to, że był to rok Instagrama – hity i kity 2015

Tak oto wyglądał 2015 rok na Instagramie – dużo się działo.
Tak oto wyglądał 2015 rok na Instagramie – dużo się działo. Fot. Screen Instagram
Koniec roku sprzyja podsumowaniom. Postanowiliśmy sprawdzić, co w 2015 działo się na Instagramie, a było tego sporo! Nowe gwiazdy, także te spadające, #fishgape, fotki przed i po, szaleni rodzice i zakaz… sutków. Strach się bać co czeka nas w nadchodzącym roku!

1. Bellybottomchallenge – czyli wyłam sobie rękę, ale złap pępek

Już na początku mijającego roku sieć zaczęły obiegać fotki, na których piękne brzuchy otoczone były równie pięknymi dłońmi… od tyłu. O czym miała świadczyć taka umiejętność? O smukłości, byciu wysportowanym i przede wszystkim prawdopodobnie o giętkich stawach.

2. Parodia internetowych gwiazdek

Grupa pomysłowych mężczyzn postanowiła sparodiować stereotypowe użytkowniczki Instagrama. Stópki z pomalowanymi na wszystkie kolory świata paznokciami, kolana na plaży, lektura w bąbelkach i słodka miłość pod wieżą Eiffla. Tak oto bawią się @brosbeingbasic.

3. Rodzice z poczuciem humoru

Tak kończy się zabawa w sieci. Szczególnie jeśli to rodzice mają większy dystans do siebie niż ich dzieci. „Sweet focie z rąsi” w wydaniu starszego pokolenia nabierają nowego sensu. Ciekawe tylko, czy ich córka uśmiała się równie szczerze, co pozostali internauci.

4. Social media, które niszczą życie

18-letnia modelka Essena O’Neill była gwiazdą między innymi na Instagramie. W social media miała milion fanów. Znudziło jej się jednak „promowanie sztucznego piękna” i we wzruszającym filmików opowiedziała, jak sieć zniszczyła jej życie. Jak podejrzewa wielu internautów, było to sprytnym zagraniem marketingowym. Nie zmienia to jednak faktu, że wiele osób zgodziło się z nią, co do oceny wirtualnego świata.

5. Koniec dzióbków – jest #fishgape

Lekko otwarte usta, obniżona dolna szczęka i podkreślone kości policzkowe. W tym sezonie to właśnie taka poza była hitem. Dzióbek odszedł już w zapomnienie. Instagram szybko podłapał modę i równie szybko sparodiował nowy trend.

6. Thighbrow, czyli tak się zgina biodro

Nie tylko twarz trzeba umieć odpowiednio wyprofilować, ale i inne części ciała. Odpowiednio sfotografowane kości obojczyka, przerwa między udami, a teraz też… zgięte złączenie ud i bioder. Nie ma co się śmiać, w końcu światowe gwiazdy dały przykład internautom!

7. Ćwiczące mamy

Sophie Guidolin to jedna z mam, która w czasie ciąży trzymała się diety i odpowiednich ćwiczeń. Przez całą ciążę, ale też zaraz po porodzie, pokazywała ludziom z całego świata zdjęcia swojego ciała. Dwa dni po urodzeniu bliźniaczek wyglądała lepiej, niż niejedna kobieta na co dzień. Inspiracja?

8. Rzeczywistość vs. Instagram

Jedna z fotografek postanowiła pokazać, co kryje się za przesłodzonymi fotkami z Insta. Profesjonalnie przygotowała się do swojego projektu i znakomicie wypunktowała małe i większe grzeszki, które mogą kryć się w tle publikowanych zdjęć. Większość z nas się śmiała, część się też pewnie zawstydziła. W końcu i tak prawda wychodzi na jaw.

9. Mężowie internetowych gwiazdek

Instagram Husbands to „żywe kijki do selfie”, jak powiedział o sobie jeden z bohaterów filmiku, który przed kilkoma tygodniami podbił sieć. Jest to znakomita parodia kobiet ogarniętych obsesją robienia zdjęć. Panie wciągają w to wszystko swoich facetów. Przy czym nie zawsze są oni równie wielkimi fanami Instagrama, co ich żony.

10. Sutków nie będzie

Wiele kobiet, w tym też takich gwiazd jak Naomi Campbell, czy Miley Cyrus, zaangażowały się w protesty przeciwko cenzurze kobiecych piersi na Instagramie. Okazało się jednak, że w najbliższym czasie nie ma co liczyć na złagodzenie tego zakazu. Nie zgadza się to bowiem z polityką sklepu mobilnego Apple’a, do którego to między innymi Instagram musi się dostosować, o czym pisaliśmy w naTemat.

11. Przed i po jedzeniu – fotka zrobiona tego samego dnia

Fotka Emily Skye, modelki fitness, poruszyła internautów. Kobieta pokazała, że tak jak każdy inny człowiek zdarza jej się wyglądać niczym balon. Zdjęcie przed i po jedzeniu wygląda nieprawdopodobnie, ale któż z nas nie lubi sobie od czasu do czasu pofolgować?

Napisz do autorki: katarzyna.milkowska@natemat.pl

Trwa ładowanie komentarzy...