Polska pod specjalnym nadzorem. Komisarz UE chce uruchomić kontrolę mechanizmu państwa i prawa

Polska pod specjalnym nadzorem. Komisarz UE chce uruchomić kontrolę mechanizmu państwa i prawa
Polska pod specjalnym nadzorem. Komisarz UE chce uruchomić kontrolę mechanizmu państwa i prawa ZAPP - Das Medienmagazin / YouTube.com
Unijny komisarz do spraw gospodarki cyfrowej i społeczeństwa Günther Oettinger zamierza przekonać Komisję Europejską, aby ta zajęła się zmianami dokonywanymi przez polski rząd.

Günther Oettinger wyraził zaniepokojenie w związku z nowelizacją ustawy o radiofonii i telewizji. Na łamach "Frankfurter Allgemeine Zeitung" zapowiedział, że będzie dążył do interwencji Unii Europejskiej w tej sprawie.
Günther Oettinger
unijny komisarz do spraw gospodarki cyfrowej i społeczeństwa

Wiele przemawia za tym, że będziemy musieli uruchomić kontrolę mechanizmu państwa prawa i postawić Polskę pod nadzorem. Czytaj więcej

"Frankfurter Allgemeine Zeitung" pisze dziś o reformie wdrożonej przez PiS, dzięki której możliwe jest niemal natychmiastowe zwolnienie członków zarządów mediów publicznych. Tymczasem jak zauważa Günther Oettinger, żadnego szefa nie powinno się zwalniać bez podania przyczyny.– Im bardziej troszczymy się o to, by publiczne media mogły wypełniać swoją misję bycia niezależnym źródłem informacji, tym bardziej musimy wzmacniać niezależność władz, które nad tym czuwają – powiedział unijny komisarz do spraw gospodarki cyfrowej i społeczeństwa.

W proteście wobec nowelizacji ustawy o radiofonii i telewizji występują przede wszystkim przedstawiciele polskich mediów. Pierwszy Program Polskiego Radia protestuje emituje co godzinę hymn Polski, naprzemiennie z hymnem Europy. Protest radiowców poparła między innymi „Gazeta Wyborcza”, o czym poinformował pierwszy zastępca redaktora naczelnego gazety, Jarosław Kurski. Nowa ustawa medialna została w ostatni dzień roku przegłosowana przez Senat.

źródło: Onet

Napisz do autora: krzysztof.majak@natemat.pl

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Trwa ładowanie komentarzy...