Andrzej Duda politykiem 2015 roku! Tak wskazali Polacy w sondażu CBOS

Prezydent Andrzej Duda zdobył uznanie 9 proc. Polaków.
Prezydent Andrzej Duda zdobył uznanie 9 proc. Polaków. Fot. Slawomir Kaminski / Agencja Gazeta
Centrum Badania Opinii Społecznej przeprowadził badanie, w którym poszukiwano polskiego i zagranicznego polityka 2015 roku. Na czele uplasowali się Andrzej Duda i Angela Merkel. Warto jednak zauważyć, że badanie przeprowadzono 989-osobowej reprezentatywnej próbie losowej, z której aż dwie trzecie pytanych uznało... że nie ma polityka, który by zasłużył na wyróżnienie.

To pokazuje spore rozczarowanie stylem w jakim sprawowana była władza w minionym roku. Potwierdza to także fakt, iż wynik zwycięzcy jest najniższy odkąd CBOS prowadzi tego typu badania.
Pierwsze miejsce w rankingu przypadło prezydentowi Andrzejowi Dudzie. Za najlepszego polityka roku uważa go 9 proc. obywateli. Za nim uplasował się Jarosław Kaczyński, którego doceniło 5 proc. respondentów. O procent mniej miała trójka polityków związanych z Platformą Obywatelską - Donald Tusk, Ewa Kopacz i Bronisław Komorowski.

W tej samej kwalifikacji na arenie międzynarodowej zwyciężyła Angela Merkel. Kanclerz Niemiec za najlepszego polityka 2015 roku uznało Badanie CBOS przeprowadzono 989 osobowej reprezentatywnej próbie losowej. Najwięcej, bo aż dwie trzecie pytanych uznało... że nie ma polityka, który by zasłużył na wyróżnienie badanych. Za Merkel uplasowali się Barack Obama i Władimir Putin.

Napisz do autora: piotr.celej@natemat.pl

Trwa ładowanie komentarzy...