Kijowski się doczekał – zlustrowali jego… dziadka. “Oficer Wojska Polska, poseł na Sejm PRL…”

Mateusz Kijowski stał się wrogiem prawicy
Mateusz Kijowski stał się wrogiem prawicy Fot. Adam Stępień / AG
Szef Komitetu Obrony Demokracji Mateusz Kijowski mógł się spodziewać, że jego zaangażowanie obudzi lustracyjne zapędy prawicy. I tak się stało. Po sieci zaczyna krążyć wiadomość, że dziadek Kijowskiego był oficerem Wojska Polskiego, który walczył z antykomunistycznym podziemiem.

Informacja o dziadku szefa KOD pojawiła się na facebookowym profilu “Wielka Genealogia Minakowskiego”. Autor wpisu korzystając z internetowej bazy genealogicznej prześwietlił krewnego Kijowskiego i wyliczył funkcje, jakie pełnił. Z wywodu na profilu wynika, że dziadek “po zakończeniu działań wojennych jako oficer WP walczył z bandami nacjonalistycznymi, zabezpieczał państwowe akcje polityczne i gospodarcze”.

Na tym nie koniec. “Kierownik działu i wykładowca w Centralnej Rolniczej Spółdzielni „SCh” w Warszawie. Sekretarz ZG Związku Zawodowego Pracowników Handlu i Spółdzielczości. Od 06.1965 do 12.1971 prezes Zarządu Ogólnokrajowej Spółdzielni Turystycznej „Gromada”. Poseł na Sejm PRL VII-VIII kadencji. Wiceprezes WK FJN w Olsztynie, Wiceprzewodniczący Zarządu Wojewódzkiego Towarzystwa Przyjaźni Polsko-Radzieckiej w Olsztynie” – głosi dalsza część biografii.

Dziś Komitet Obrony Demokracji. Jego dziadek w 1945 r. "Po zakończeniu działań wojennych jako oficer WP walczył z...

Posted by Wielka Genealogia Minakowskiego on Tuesday, January 5, 2016
Informacje "Wielkiej Genealogii Minakowskiego" to woda na młyn dla krytyków Kijowskiego. Szczegóły z życia dziadka już rozchodzą się po Twitterze. Jak podsumował jeden z komentatorów, to "kolejne potwierdzenie hasła, że trzecie pokolenie UB walczy z trzecim pokoleniem AK".
Trwa ładowanie komentarzy...