Jacek Kurski nowym prezesem TVP. "Kocham TVP", zapewnia polityk

Jacek Kurski prezesem TVP. Oficjalnie decyzja ma zapaść w piątek rano.
Jacek Kurski prezesem TVP. Oficjalnie decyzja ma zapaść w piątek rano. Fot. Jan Rusek / Agencja Gazeta
Kandydatura Jacka Kurskiego na prezesa TVP była przedstawiana już od dłuższego czasu. Decyzja właśnie zapadła. Wczoraj rano Kurski odebrał oficjalną nominację. Twierdzi, że telewizja publiczna zawsze była jego wielką miłością, a dobro widza będzie dla niego najważniejsze.

– Wiem, że pamiętają mnie państwo jako ostrego, wyrazistego, twardego polityka. To prawda. Byłem twardym, wyrazistym politykiem i właśnie dlatego, że takim politykiem byłem, a jednocześnie rozumiem świat mediów i jestem silnym człowiekiem, jestem gwarantem tego, że będę umiał ochronić niezależność i wolność telewizji publicznej od zagrożeń ze świata polityki – powiedział komentując swą nominację.

Kurski dodał przy tym, enigmatycznie – chciałbym, żeby to, co dobre w Telewizji Polskiej było kontynuowane, a to co złe, wymagające zmiany, zostało skorygowane i zmienione – czy czeka nasz zatem coś więcej oprócz zmian personalnych?

Zgodnie z nowelizacją ustawy o mediach publicznych autorstwa Prawa i Sprawiedliwości, którą właśnie podpisał prezydent Andrzej Duda, prezesa TVP powołuje minister skarbu. Wcześniej szefa mediów publicznych wybierała Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji. Więcej o zachodzących zmianach pisał w naTemat Kamil Sikora.

W piątek o godzinie 9:00 Dawid Jackiewicz miał wskazać na to stanowisko Jacka Kurskiego, jak podał serwis 300polityka. W czwartek Kurski miał zostać odwołany z pełnienia funkcji podsekretarza stanu w Ministerstwie Kultury, gdzie pomagał wicepremierowi Glińskiemu. Nowy prezes TVP odebrał właśnie oficjalną nominację.
Na Twitterze pojawiły się już pierwsze komentarze odnośnie tej decyzji.
Inne stanowiska
Wiadomo także kto stanie na czele Agencji Informacji – szefem zostanie Mariusz Pilis, który był między innymi pierwszym dyrektorem TVP Info. Szefem tegoż właśnie kanału informacyjnego zostać ma zaś Grzegorz Adamczyk. Nominację odebrała dziś także Barbara Stanisławczyk, która objęła funkcję nowego szefa Polskiego Radia.

Napisz do autorki: katarzyna.milkowska@natemat.pl

źródła: 300polityka, TVP Info
Trwa ładowanie komentarzy...