Zmiany w Polskim Radiu. Magda Jethon nie jest już szefową Trójki. Kamil Dąbrowa znika z Jedynki

Magda Jethon, szef trójki od 2010 roku.
Magda Jethon, szef trójki od 2010 roku. Fot. Łukasz Nowaczyk / Agencja Gazeta
Nowy Zarząd Polskiego Radia odwołał ze stanowiska dyrektor Programu Trzeciego Magdalenę Jethon. A także Kamila Dąbrowę ze stanowiska dyrektora-redaktora naczelnego Programu Pierwszego. Jak informuje PR, Magda Jethon odchodzi "w związku z rozwiązaniem umowy o pracę – na jej prośbę - za porozumieniem stron, przez poprzednie władze Polskiego Radia".

Obecnie Trójką kieruje zastępca dyrektora, Anna Krakowska, a Jedynką – sekretarz redakcji, Marzena Wyczółkowska.
Jethon zawsze alergicznie reagowała na sugestię, że "Trójka" jest upolitycznioną stacją. "Cały czas uciekam od polityki i nie mam z nią żadnych związków. (…) powołano mnie na stanowisko po raz drugi w wyniku protestów całego zespołu i to miała być decyzja polityczna? No, chyba że zespół uważa pan za siłę polityczną" – odpowiadała Robertowi Mazurkowi w wywiadzie dla "RZ", o którym pisaliśmy tutaj.

Zmiany w Jedynce

Nowy Rok rozpoczął się w Programie Pierwszym Polskiego Radia od protestów przeciwko nowej ustawie medialnej. Był on symboliczny – co godzinę usłyszeć mogliśmy między innymi hymn Polski, hymn Europy, a na zakończenie piosenkę „Kabaretu Starszych Panów. Tak dyrektor radiowej Jedynki wyrażał sprzeciw wobec ustawy medialnej PiS-u. Z nieoficjalnych doniesień wynika, że został właśnie odwołany ze stanowiska.

O odwołaniu Kamila Dąbrowy, dyrektora Jedynki, poinformowała na swoim Twitterze redakcja miesięcznika "Press".
Jak pisaliśmy w naTemat, w rozmowie z „Newsweekiem” Dąbrowa tłumaczył, że media niesłusznie nazwały akcję „protestacyjną”, gdyż jest to jedynie akcja specjalna. Która spotkała się z ogromnym odzewem, gdyż Kamil Dąbrowa od noworocznego poranka otrzymał już setki sms-ów i maili z zachętą, by „tak trzymać”. Akcja dyrektora radiowej Jedynki nie była, jak okazało się w kolejnych dniach, decyzją podjętą przez zarząd, przez co nie wyrażała stanowiska całego Polskiego Radia.


Inne zmiany
Jak podało PR, zarząd odwołał też dyrektora Polskiego Radia dla Zagranicy Juliusza Michała Maliszewskiego. Jego obowiązki przejął sekretarz redakcji, Alicja Duraj. Odwołany został również dyrektor Informacyjnej Agencji Radiowej Mariusz Borkowski.
źródło:Polskie Radio

Napisz do autora: adam.gaafar@natemat.pl

Trwa ładowanie komentarzy...