"Nie oczekuję od Kurskiego bezstronności". Brudziński nie pozostawia złudzeń, jak będzie wyglądała Telewizja Narodowa

Brudziński nie oczekuje od Jacka Kurskiego bezstronności.
Brudziński nie oczekuje od Jacka Kurskiego bezstronności. Fot. Przemek Wierzchowski / Agencja Gazeta
– Nie oczekuję od Jacka Kurskiego bezstronności. (...) Rozumiem, że [Kurski] ma poglądy polityczne. Jan Dworak czy pan Luft też mieli poglądy polityczne. Ja oczekuję od Jacka Kurskiego, że on będzie dobrym menadżerem i dobrym prezesem – powiedział podczas audycji radiowej Joachim Brudziński z PiS. Jego zdaniem, nowy prezes TVP przywróci tej instytucji normalność, o której nie można było mówić za rządów Platformy.

– Chodzi nam o to, by nie było sytuacji, że prezydent jest w tym samym okresie czasu pokazywany w mediach publicznych przez 14 minut, a pompowany lider opozycji jest w tym samym czasie w Telewizji Publicznej przez 6 godzin. Życzę telewidzom, by mogli w sposób kulturalny wysłuchać sporu – bo spór jest istotą polityki – ale nie kłótni. (...) Nie będzie dojenia pieniędzy TVP, (...) wróci normalność. Życzę, by było tak, jak w demokratycznym państwie prawa – powiedział polityk na antenie.

Jak już pisaliśmy, sytuację zupełnie inaczej widzi opozycja i komentatorzy polityczni. Roman Giertych nie szczędzi nowemu prezesowi krytyki – Rozbawił mnie pan prezes Kurski, twierdząc, że będzie gwarantem wolności słowa. (...) Pamiętamy hasło telewizja kłamie, to co teraz, gdy prezes TVP jest kłamcą? – oznajmił były wicepremier.

źródło: Polskie Radio

Napisz do autora: manuel.langer@natemat.pl

Trwa ładowanie komentarzy...