Andrzej Duda nie wytrzymuje już presji? Prezydent ma być w "lekkiej depresji"

Andrzej Duda ma "lekką depresję"?
Andrzej Duda ma "lekką depresję"? Fot. Michał Lepecki / Agencja Gazeta
Andrzej Duda jest coraz mocniej krytykowany. Zarzuca mu się bezwolne realizowanie założeń polityki PiS-u, jest też źle oceniany przez środowiska prawnicze. Zdaniem jednego z polityków zbliżonych do Kancelarii Prezydenta Duda ma być obecnie w stanie "lekkiej depresji".

Polityk, który poinformował o załamaniu prezydenta, podkreśla, że Dudę trapi przede wszystkim, czy nikt nie traktuje źle jego córki, która studiuje na wydziale prawa UJ. Przypominamy, że Rada tego wydziału wyraziła sprzeciw wobec działań głowy państwa. Andrzej Duda znalazł się jednak w sytuacji bez wyjścia. Z jednej strony prezydent wie, że elektorat mu nie wybaczy, jeśli nagle sprzeciwi się Kaczyńskiemu, z drugiej czuje się przytłoczony całą tą sytuacją.

W tym kontekście wsparcie WOŚP ze strony prezydenta, który wystawił na aukcji charytatywnej swoje narty, wygląda jak głos rozpaczy. Przecież WOŚP i jej twórca są na celowniku partii Jarosława Kaczyńskiego od wielu lat i pierwsze kłopoty mieli już w latach 2005-2007, gdy pierwszy raz rządził on krajem.

Ten symboliczny sprzeciw prezydenta nie był jednak ponoć jego pierwszym. Duda miał źle czuć się w roli, którą przypisał mu prezes PiS i z tego względu postanowił zwlekać z podpisaniem ustawy o TK. W roli mediatora wystąpiła Beata Szydło. Z tego powodu miało dojść do lekkich zgrzytów między nią a Dudą, który sądził, że premier jest po jego stronie.


źródło: "Newsweek"

Napisz do autora: adam.gaafar@natemat.pl

Trwa ładowanie komentarzy...