Anna Popek nową gwiazdą telewizji Jacka Kurskiego. Krytycy: "Wazelina" i "pupilka prezesa"

Anna Popek wystąpiła u boku Jacka Kurskiego
Anna Popek wystąpiła u boku Jacka Kurskiego Fot. Agencja Gazeta
Podczas gdy jedni protestują i żegnają się niepewnie z widzami telewizji publicznej, inni chętnie skorzystają na zmianach, jakie przeprowadza Prawo i Sprawiedliwość. Anna Popek, jedna z najbardziej znanych prezenterek TVP, wzbudziła spore zamieszanie po tym, jak podczas briefingu prasowego pozowała u boku nowego prezesa, Jacka Kurskiego. Na dziennikarkę posypały się gromy.

Jacek Kurski, nowy szef TVP z ramienia PiS ma ambitne plany przeobrażenia telewizji publicznej w bezstronne media narodowe. Jak już pisaliśmy w naTemat zmiany w TVP nie podobają się partiom opozycyjnym, które otwarcie kpią z założeń bezstronności. Krzysztof Czabański, wiceminister kultury i pełnomocnik rządu ds. reformy mediów publicznych stwierdził, że Polacy mają już dosyć "funkcjonariuszy władzy" i zapowiedział, że zdjęcie niektórych dziennikarzy z wizji jest jego zobowiązaniem wyborczym.

Środowisko dziennikarskie w związku z wdrażanymi w życie zmianami w mediach publicznych protestują i apelują o bojkot telewizji publicznej, jednak nie wszyscy są chętni do atakowania nowego szefostwa. Do jednej z tych osób należy wieloletnia prezenterka TVP – Anna Popek.

Dziennikarka śniadaniowa

Dotychczas dziennikarka kojarzyła się z luźną atmosferą "Pytania na śniadanie", bywaniem na bankietach i wyznaniami w plotkarskiej prasie. Ostatnio media obiegły jej zdjęcia podczas prasowego briefingu zorganizowanego przez nowego prezesa TVP, z którym ona sama chętnie pozowała do zdjęć. Nowa sympatia, którą zdążyła się pochwalić na Facebooku, nie spodobała się fanom prezenterki, którzy w ostrych słowach wyrazili swoje niezadowolenie, a tylko nieliczni wzięli dziennikarkę w obronę.
Postawa Anny Popek nie spodobała się też pozostałym dziennikarzom, którzy nie chcą oficjalnie krytykować telewizyjnej koleżanki. Jednak bez nazwisk zdradzają, że podzielają negatywne komentarze z forum i mają duży żal, że przyjmując rolę "pupilki nowej władzy" odwróciła się od kolegów. – Zero klasy – komentuje mocno wzburzona prezenterka TVP. w podobnym tonie wypowiada się Karolina Korwin Piotrowska, która – również niechętnie– powiedziała co sądzi o robieniu kariery w obecnej TVP, kiedy większość dziennikarzy bojkotuje zmiany w mediach nowego rządu.
Karolina Korwin-Piotrowska
dziennikarka

Czy ja naprawdę muszę to komentować? Zacytuję fragment z "Psów" Władysława Pasikowskiego, kiedy to Maurer stoi przed komisją weryfikacyjną i pada takie zdanie: "Czasy się zmieniają, a pan zawsze jest w komisjach". To wszystko.

Dziennikarze, którzy zastrzegli sobie anonimowość dodają, że postawa Anny Popek to "wazeliniarstwo". – Atmosfera jest naprawdę napięta, a tu grupka "wybrańców" odwraca się od reszty i robi kariery. Wstyd – komentuje krótko jeden ze współpracowników, który o przychylność nowego prezesa zabiegać nie zamierza i jak można się spodziewać nie będzie mógł liczyć na względy jak Anna Popek. Według ustaleń "Super Expressu" mówi się o zwolnieniu prowadzącego "Wiadomości" Piotra Kraśki, a także Beaty Tadli i Jarosława Kreta. Niepewna jest także sytuacja Agaty Młynarskiej i Moniki Zamachowskiej. "Siedzimy na dynamicie! Co ja mogę powiedzieć o takiej postawie koleżanki?" – pyta retorycznie z osób związanych z TVP. Co na to sama prezenterka?

Wygląda na to, że nie przejmuje się całym zamieszaniem i nie widzi nic złego w robieniu kariery obok swoich zwalnianych kolegów. W odpowiedzi na zarzuty krytyków zacytowała na swoim oficjalnym profilu na Facebooku wymownym wierszem Zbigniewa Herberta.

"...generałowie ostatnich wojenjeśli zdarzy się podobna aferaskomlą na kolanach przed potomnościązachwalają swoje...

Posted by Anna Popek on 8 stycznia 2016
Jak można sądzić dziennikarka nie tylko nie musi się martwić o dotychczasową posadę, lecz także ma szansę na spory awans. Jak informuje portal Jastrząb Post pani Anna ma po zmianach w Telewizji Polskiej objąć funkcję szefowej TVP Polonia.
Anna Popek
zapytana o możliwe szefowanie TVP Polonia

Nie potwierdzam, ani nie zaprzeczam. Jestem zatrudniona w TVP jako dziennikarka. Co będzie dalej? Zobaczymy.

Warto podkreślić, że Popek nie była jedyną osobą, która chętnie pozowała z Jackiem Kurskim. Wśród dziennikarzy pojawili się między innymi Przemysław Babiarz z redakcji sportowej i Danuta Holecka z "Wiadomości".

Napisz do autorki: kalina.chojnacka@natemat.pl

Trwa ładowanie komentarzy...