"Mówili nam, że z ZUS-em jeszcze nikt nie wygrał". Przedsiębiorcze matki nie pozwolą, by nazywać je złodziejkami

"Mówili nam, że z ZUS-em jeszcze nikt nie wygrał". Przedsiębiorcze matki nie pozwolą, by nazywać je złodziejkami.
"Mówili nam, że z ZUS-em jeszcze nikt nie wygrał". Przedsiębiorcze matki nie pozwolą, by nazywać je złodziejkami. Fot: naTemat.pl
Katarzyna, Marlena i Marta – trzy matki, które jak setki innych w Polsce, usłyszały, że nie należy się im zasiłek macierzyński. Zakład Ubezpieczeń Społecznych uznał, że założone przez nie firmy działały tylko po to, aby po opłaceniu wysokiej składki przez krótki czas, otrzymać prawo do pokaźnego zasiłku macierzyńskiego. One zaś nie dały za wygraną i poszły do sądu, aby walczyć o sprawiedliwość.

1 stycznia weszły w życie nowe przepisy, które mają wreszcie zamknąć furtkę dla wyłudzeń. Proceder polegał na zakładaniu działalności gospodarczej i opłaceniu wysokiej składki do ZUS, aby otrzymać bardzo wysoki zasiłek macierzyński - nawet 6,5 tys. zł miesięcznie. Ustawodawca zmienił przepisy, przez co sprawę uznano za załatwioną.


Tyle tylko, że ofiarami poprzednich, wadliwych rozwiązań są matki, które niesłusznie oskarżono o wyłudzenia z ZUS. Nazywane w mediach oszustkami i złodziejkami wciąż walczą o to, by otrzymać zasiłek. Nie godzą się z faktem, że ktoś zakwestionował ich uczciwość i zrównał z pospolitymi oszustami. Wszystkie usłyszały, że z ZUS-em jeszcze nikt nie wygrał. Mimo to, postanowiły walczyć o należne świadczenia i dobre imię. Mimo że nikt już nie chce o nich dzisiaj pamiętać.
"Oszustki" - Matki walczące z ZUS-em

To historia o trzech kobietach, matkach - ofiarach urzędniczej patologii. "Mówili nam, że z ZUS-em jeszcze nikt nie wygrał". Nie uwierzysz póki nie zobaczysz!

Posted by WIDEO natemat.pl on Wednesday, 13 January 2016


Napisz do autora: krzysztof.majak@natemat.pl

Trwa ładowanie komentarzy...