"25 lat w TVP, 14 prezesów, piętnasty będzie ostatnim...". Piotr Kraśko tym razem pożegnał się na serio

Piotr Kraśko należy do największych gwiazd polskiego dziennikarstwa, ale nie ma już dla niego miejsca w telewizji publicznej.
Piotr Kraśko należy do największych gwiazd polskiego dziennikarstwa, ale nie ma już dla niego miejsca w telewizji publicznej. Fot. Albert Zawada / Agencja Gazeta
Nowe władze TVP zaczynają pozbywać się najpopularniejszych gwiazd. W tym gronie pierwszy "do odstrzału" okazał się dotychczasowy szef "Wiadomości" TVP1 Piotr Kraśko. "Wszystkiego dobrego i do zobaczenia" - napisał w poniedziałkowy wieczór na Twitterze. I poinformował, że nadszedł czas jego pożegnania z telewizją publiczną.

Piotr Kraśko
w informacji o rozstaniu się z TVP

25 lat w TVP, 12 w "Wiadomościach" TVP, 11 Wieczorów Wyborczych, 2 konklawe, parę wojen, huraganów i trzęsień ziemi, tysiące wyjątkowych i zwyczajnych ludzkich historii, tragicznych i radosnych wydarzeń, setki cudownych spotkanych ludzi - szczęście pracy ze świetnym zespołem, 14 prezesów, piętnasty będzie ostatnim. Bardzo, bardzo dziękuje za te niezwykłe lata, wszystkiego dobrego i do zobaczenia... Czytaj więcej

Jak wspominaliśmy w naTemat już przed kilkoma dniami, Piotr Kraśko nie jest ulubieńcem obecnej władzy. Wiceminister kultury i pełnomocnik rządu ds. reformy mediów publicznych Krzysztof Czabański stwierdził, że Polacy mają już dosyć "funkcjonariuszy władzy" i wśród takich wymienił między innymi Kraśkę. Czabański zapowiedział wtedy, że zdjęcie tych dziennikarzy z wizji jest... jego zobowiązaniem wyborczym.

Napisz do autora: jakub.noch@natemat.pl

Trwa ładowanie komentarzy...