Wiadomo, ilu uchodźców trafi w tym roku do Polski. Wyciekły informacje z rządowych dokumentów

Z informacji, które wyciekły wynika, że do Polski w 2016 roku trafi nie więcej niż 400 uchodźców.
Z informacji, które wyciekły wynika, że do Polski w 2016 roku trafi nie więcej niż 400 uchodźców. Fot. Istvan Csak / Shutterstock.com
Z informacji, które wyciekły z rządowego rozporządzenia w sprawie uchodźców wynika, że do naszego kraju w 2016 roku trafi maksymalnie 400 uchodźców. Zgodnie z unijnymi decyzjami, Polska zobowiązała się początkowo do przyjęcia 2 tys. osób, później do kolejnych 5 tys. Były to jednak decyzje poprzedniego rządu, z którymi nie do końca zgadza się premier Beata Szydło.

– To były niedobre decyzje, ale rząd Prawa i Sprawiedliwości jest rządem stabilnym i rozumiemy, że jest kontynuacja władzy i te zobowiązania naszych poprzedników również podejmujemy, ale w takim zakresie, który jest w tej chwili możliwy dla polskiego państwa – powiedziała szefowa rządu.

Premier podkreśliła, że ważne jest dla niej przede wszystkim bezpieczeństwo obywateli naszego kraju. – Chcemy skorzystać z tego prawa, żeby móc decydować o tym, jakie grupy uchodźców miałyby do Polski trafić – dodała. W ciągu tego roku ma trafić nad Wisłę nie więcej niż 400 uchodźców, którzy dotąd przebywali na terenach Grecji i Włoch.

Temat fali migracji odżył w ostatnim czasie za sprawą napaści na kobiety podczas nocy sylwestrowej, które miały miejsce szczególnie w Niemczech. Podobne zdarzenia działy się także między innymi w Szwecji, o czym pisaliśmy w naTemat.

Napisz do autorki: katarzyna.milkowska@natemat.pl

źródło: Gazeta.pl
Trwa ładowanie komentarzy...