"Apeluję, by Polska zakazała szerzenia islamu!". Miriam Shaded wspiera ruch Kukiza swoimi skrajnymi poglądami

Miriam Shaded chce walczyć z islamem wspólnie z politykami ruchu Kukiz'15.
Miriam Shaded chce walczyć z islamem wspólnie z politykami ruchu Kukiz'15. Fot. Jacek Marczewski / Agencja Gazeta
Kontrowersyjna działaczka antyislamska Miriam Shaded szykuje się do zmian partyjnych barw? Była kandydatka KORWiN w wyborach do Sejmu w czwartek wystąpiła w Sejmie na konferencji z członkiniami ruchu Kukiz'15, który Shaded wspomaga dziś podsycaniem niechęci wobec uchodźców z Bliskiego Wschodu. – Apeluję, żeby Polska była precedensem w Europie, który będzie przeciwdziałał islamizacji, przeciwdziałał tej zbrodniczej ideologii, jaką jest islam i zakazywał jej szerzenia – grzmiała 29-latka.

Te słowa z pewnością pomogą Shaded przypomnieć o sobie ugrupowaniu Pawła Kukiza. Nazwanie drugiej największej po chrześcijaństwie religii świata może odbić się szerokim echem nie tylko w Polsce. Shaded w Sejmie przekonywała jednak, że nie chodzi jej o politykę, a obronę kobiet, którym islam rzekomo zagraża. – Występuję w imieniu tysięcy kobiet, zarówno Europejek, które boją się islamizacji, ale też w imieniu kobiet muzułmańskich, które nie mają prawa głosu i boją się otwarcie mówić o swoim dramatycznym losie – mówiła o inauguracji akcji "Kobiety przeciw szariatowi".

Przypomnijmy, że Shaded ze swoimi skrajnymi poglądami szuka szczęścia w polskiej polityce już od kilku lat. Pierwszy raz zrobiło się o niej głośno, gdy w roli szefowej Fundacji Estera sprowadziła do Polski syryjskich uchodźców wyznających chrześcijaństwo. Szybko pozytywny przekaz zastąpiła jednak rozsiewaniem kontrowersji. "Jej historia to idealny przykład, jak zrobić karierę na ksenofobii, manipulacjach, a niekiedy czystych kłamstwach" – komentował w naTemat Michał Gąsior.

We wrześniu Miriam Shaded zdecydowała się na start w wyborach parlamentarnych z list Koalicja Odnowy Rzeczypospolitej Wolność i Nadzieja Janusza Korwin-Mikkego. – Powiedziałem jej, że na pewno będzie miała dużo ataków z różnych stron, także, a może szczególnie, z samej partii KORWiN – stwierdził wówczas jej ojciec i współtwórca Fundacji Estera, Moner Shaded.


Choć prezentuje ona skrajne poglądy świetnie wpisujące się w politykę nowej ekipy rządzącej, bynajmniej nie jest ulubienicą całego środowiska prawicowego. Fakt, iż sama pochodzi z imigranckiej rodziny wytykał jej między innymi popularny wśród sympatyków prawicy youtuber (i sprzedawca dywanów) Mariusz Max Kolonko. "Droga Miriam (...) masz dwie piękne nogi, z których jedna stoi w Syrii" – kpił z Shaded.
Trwa ładowanie komentarzy...