Robił rekolekcje w TV Republika, będzie szefem w mediach publicznych. Rafał Porzeziński na czele radiowej "Jedynki"

Rafał Porzeziński przemawia podczas konferencji "Ruchu czystych serc".
Rafał Porzeziński przemawia podczas konferencji "Ruchu czystych serc". screen z YouTube/ RCS TV
Dziennikarz TV Republika został nowym szefem Programu Pierwszego Polskiego Radia. Został powołany na to stanowisko po tym, jak dotychczasowy szef stacji Kamil Dąbrowa został odwołany za "złamanie zasad etyki" poprzez puszczanie na antenie hymnów Polski i Unii Europejskiej.

Nowy szef "Jedynki" w TV Republika prowadził program "12-sty krok", w którym zwracał się do wszystkich, którzy są "złamani grzechem". Audycja powstała, aby ludzie dzielili się "nadzieją i radością". Porzeziński prowadzi również warsztaty rekolekcyjne "Bóg uzdrawia".

"Podczas cotygodniowych spotkań swoja historię zmagań z uzależnieniem opowiedzą znane i nieznane postaci ze świata kultury, polityki, nauki, a także członkowie wspólnot 12-to krokowych wszelkich zawodów. Ich świadectwo będzie uzupełnione rozważaniami osób duchownych, psychologów oraz specjalistów pracujących na programie 12-tu kroków" – czytamy na stronie TV Republika.

Na początku stycznia nowa dyrektor Polskiego Radia zwolniła ze stanowiska szefa "Jedynki" Kamila Dąbrowę. Barbara Stanisławczyk stwierdziła, że dziennikarz dopuścił się złamania zasad etyki poprzez okazywanie niezadowolenia z poczynań rządu. Chodziło świeżo przyjętą nowelizację ustawy medialnej, która zlikwidowała konkursy na władze TVP i RP oraz ich kadencyjność. Dąbrowa w ramach "nieposłuszeństwa" co godzinę puszczał na zmianę "Mazurek Dąbrowskiego" i "Odę do radości".

Napisz do autorki: barbara.kaczmarczyk@natemat.pl

źródło: "Gazeta Wyborcza"
Trwa ładowanie komentarzy...