PiS znalazł sposób na złą prasę w zagranicznych mediach. Kupuje artykuły sponsorowane

Artykuł nie jest podpisany, został też oznaczony jako sponsorowany.
Artykuł nie jest podpisany, został też oznaczony jako sponsorowany. fot. screen z http://ecrgroup.eu/
Posunięcia rządu Prawa i Sprawiedliwości były szeroko komentowane w w zagranicznych mediach. Zazwyczaj opinia komentatorów była druzgocąca dla partii rządzącej. Pisano m.in. o zagrożeniu demokracji i wolności słowa. Europosłowie PiS postanowili więc kupić artykuły by odmienić złą prasę.

Tekst powstał za pieniądze Grupy Europejskich Konserwatystów i Reformatorów. Jest to konserwatywna frakcja w europarlamencie, której sporą część stanowi Prawo i Sprawiedliwość. Artykuł "What is really happening in Poland?" z dopiskiem o sponsorowanej treści, ukazał się na portalach politico.eu i euobserver.com.
Co znajdziemy w tekście? Na początku jest mowa o wyborach - autor lub autorzy (tekst nie jest podpisany) piszą o wynikach i zmianie koalicji rządzącej. Dowiadujemy się również o przyczynach tego stanu rzeczy.

"Wynik wyborów pokazał, że Polacy krytycznie ocenili politykę poprzedniego rządu, w tym również brak gwarancji wolności słowa. Dochodziło do represji karnej wobec osób wyrażających krytykę ówczesnych rządów w internecie, na stadionach sportowych czy podczas antyrządowych demonstracji. Szczególnie niepokojące było inwigilowanie a nawet represjonowanie dziennikarzy. Zdarzenia te nie budziły wówczas zainteresowania ani reakcji instytucji europejskich." - czytamy w artykule.

Dalsza część artykułu to tłumaczenie zamieszania wokół Trybunału Konstytucyjnego - dowiemy się, że winna wszystkiemu jest poprzednia koalicja rządząca i jej nieodpowiedzialne ruchy. W tekście nie zabrakło też krytyki naszych zachodnich sąsiadów.

"Polska jest dziś krajem bezpiecznym. Nie zdarzają się masowe napaści na tle seksualnym, rasowym czy innym. Festyny noworoczne i inne imprezy masowe odbywają się w Polsce spokojnie, bez przeszkód, zakłóceń czy aktów agresji. Sytuacja jest pod tym względem zdecydowanie lepsza niż w wielu innych krajach Unii Europejskiej, gdzie dochodzi niestety do aktów terroru, zbiorowych napaści czy do masowych gwałtów, było wiele ofiar takich zdarzeń. W Polsce do podobnych zdarzeń nie dochodzi". - napisano w materiale.


Z tekstu, którego wersja polska jest dostępna w internecie, możemy też dowiedzieć się, że Polska jest stabilnym krajem o szerokim samorządzie lokalnym, który dba o własne interesy i uznaje wartości europejskie. Szkoda tylko, że tekstu nie zgłosił na kolegium dziennikarz portalu, lecz powstał on jako materiał sponsorowany.

źródło: euobserver.com

Napisz do autora: piotr.celej@natemat.pl

Trwa ładowanie komentarzy...