PiS na czele, ale wciąż traci. Tymaczasem .Nowoczesnej nieustannie przybywa sympatyków

.Nowoczesnej wciąż przybywa sympatyków.
.Nowoczesnej wciąż przybywa sympatyków. Fot. Sławomir Kamiński / Agencja Gazeta
Kolejny sondaż IBRiS, tym razem sporządzony dla "Rzeczpospolitej", pokazuje że pomimo ustanowienia monitorowania praworządności w Polsce przez KE oraz obniżenia ratingu przez S&P, partia rządząca wciąż cieszy się największym poparciem społeczeństwa. Zauważyć jednak można pewną tendencję – sympatyków PiS i innych partii stopniowo ubywa na rzecz .Nowoczesnej.

Partia Ryszarda Petru zdobyła w sondażu 28 proc. głosów, o 4 punkty proc. mniej niż partia Kaczyńskiego. Warto jednak zaznaczyć, że w stosunku do poprzedniego miesiąca .Nowoczesna odnotowała 5 punktów wzrostu, podczas gdy poparcie dla PiS-u spadło o 3 punkty.

Szybko pikuje poparcie dla Platformy Obywatelskiej, na którą swój głos oddało 14 proc badanych. Oznacza to, że w ciągu trzech miesięcy największa pod względem liczebności partia opozycyjna straciła 10 punktów procentowych. SLD, Kukiz'15 i PSL balansują w badaniu IBRiS na granicy progu wyborczego. Z kolei Partia Razem oraz KORWiN byłyby dziś sporo poniżej progu.

Badania dla "Rzeczpospolitej" pokrywają się mniej więcej z wynikami sondażu IBRiS, które przeprowadzono ostatnio na zlecenie TVN24. Jak pisaliśmy w naTemat, PiS zdobył wówczas 30 proc. głosów (co w porównaniu z poprzednim badaniem dla TVN również oznaczało spadek o 3 punkty proc.), na .Nowoczesną zagłosowało zaś 27 proc. respondentów. PO w tamtym badaniu również zdobyło 14 proc.

źródło: "Rzeczpospolita"

Napisz do autora: adam.gaafar@natemat.pl

Trwa ładowanie komentarzy...