Grzegorz Schetyna w "Tomasz Lis na żywo": To Petru mówi, że nie będzie współpracował z PO. Ja tego o nim nie mówię

Grzegorz Schetyna przekonuje, że pod jego przewodnictwem Platforma Obywatelska będzie zdolna odebrać władzę PiS.
Grzegorz Schetyna przekonuje, że pod jego przewodnictwem Platforma Obywatelska będzie zdolna odebrać władzę PiS. Fot. TVP 2 / "Tomasz Lis na żywo"
– To jest wyzwanie życia – tak Grzegorz Schetyna w programie "Tomasz Lis na żywo" mówił o swojej walce o odnowienie Platformy Obywatelskiej, a następnie ponowne odebranie władzy Prawu i Sprawiedliwości. Bo jak podkreślił, w 2007 roku to nie PiS oddało władzę, a właśnie PO ją ekipie Jarosława Kaczyńskiego odebrała dzięki wcześniejszej presji politycznej.

Nowa Platforma pójdzie po władzę
– Chcę zbudowania silniej Platformy Obywatelskiej – mówił Grzegorz Schetyna o swoich najbliższych politycznych planach. Nie ukrywał on, iż ugrupowanie, które niedawno straciło władzę potrzebuje gruntownej modernizacji. – Z tych ministerialnych doświadczeń PO ma wrócić do Polski lokalnej. PO ma zejść w dół. Być dobrą propozycją dla ludzi, którzy nie będą zgadzali się na państwo Prawa i Sprawiedliwości – stwierdził.

Grzegorz Schetyna w rozmowie z Tomaszem Lisem przekonywał, iż on i jego współpracownicy mają już dużo pomysłów na ponowne przekonanie do siebie Polaków. Szczegóły zamierza jednak ujawnić dopiero za kilka dni, gdy oficjalnie zostanie wybrany nowym szefem Platformy. W chwili obecnej pozostaje on bowiem tylko... jedynym kandydatem na przewodniczącego.

Bez wiary w powodzenie Petru
Gość "Tomasz Lis na żywo" odniósł się też do relacji z innymi partiami opozycyjnymi, w tym przede wszystkim z liderującą w najnowszych sondażach Nowoczesną Ryszarda Petru. – To Ryszard Petru mówi, że nie będzie współpracował ani dziś, ani w przyszłości z PO. Ja tego nie mówię – podkreślał Schetyna.


Skrytykował on Petru za to, iż ten chce samodzielnie odebrać władzę PiS. – To powodzenia... Jeśli ktoś tak chce zatrzymać Jarosława Kaczyńskiego, to nie wierzę w jego powodzenie – mówił. I dodał, że wyznaje zasadę, iż "nie ma wroga po opozycyjnej stronie". – Jeżeli nie będzie dobrze zorganizowanej opozycji, to nie wygramy z PiS. Zafundujemy PiS drugą kadencję – ostrzegł.

Napisz do autora: jakub.noch@natemat.pl

Trwa ładowanie komentarzy...