Rząd PiS wciąż zyskuje poparcie. Polaków nie przestraszyło obniżenie ratingu, zamach na media i Trybunał Konstytucyjny

Notowania rządu Beaty Szydło wzrosły w porównaniu do grudnia.
Notowania rządu Beaty Szydło wzrosły w porównaniu do grudnia. Fot. Andrzej Michalik / Agencja Gazeta
Centrum Badań Opinii Społecznej opublikowało wyniki najnowszego sondażu. Wynika z niego, że rząd zyskuje poparcie mimo wciąż trwającego zamieszania wokół Trybunału Konstytucyjnego i mediów publicznych.

Według sondażu 36 proc. dorosłych Polaków popiera rząd. To wzrost o 6 punktów procentowych w porównaniu do poprzedniego badania. Nieco mniej - 31 proc deklaruje siebie jako przeciwników rządu. Obojętnych jest 28 proc.

Ciekawostką z badania jest fakt, że istnieje pewna korelacja między religijnością a wsparciem dla rządu. Osoby uczestniczące w praktykach religijnych regularnie w większości popierają gabinet Beaty Szydło, odwrotna jest tendencja wśród osób nie praktykujących. Również ponad 55 proc. osób o dochodach powyżej 2000 zł per capita źle ocenia pracę rządu. Podobnie rzecz ma się wśród osób z wyższym wykształceniem i mieszkającymi w dużych miastach.

Dwa dni temu pisaliśmy o sondażu IBRiS. Pokazywał on, że pomimo ustanowienia monitorowania praworządności w Polsce przez KE oraz obniżenia ratingu przez S&P, partia rządząca wciąż cieszy się największym poparciem społeczeństwa. Zauważyć jednak można pewną tendencję – sympatyków PiS i innych partii stopniowo ubywa na rzecz .Nowoczesnej. Partia Ryszarda Petru zdobyła w sondażu 28 proc. głosów, o 4 punkty proc. mniej niż ugrupowanie Kaczyńskiego.

źródło: onet.pl

Napisz do autora: piotr.celej@natemat.pl

Trwa ładowanie komentarzy...