Fotoradary wrócą do łask? PiS chce częściowego cofnięcia reformy PO

Znów więcej fotoradarów? Prawo i Sprawiedliwość chce powrotu przynajmniej części z nich.
Znów więcej fotoradarów? Prawo i Sprawiedliwość chce powrotu przynajmniej części z nich. Fot. Michal Lepecki / Agencja Gazeta
Od początku 2016 roku zmniejszyła się liczba fotoradarów. Poprzedni rząd odebrał bowiem strażnikom miejskim i gminnym możliwość rejestrowania wykroczeń tym właśnie sposobem. Prawo i Sprawiedliwość rozważa jednak częściowe cofnięcie reformy i ponowne zwiększenie liczby fotoradarów.

– Dobrą decyzją było pozbawienie strażników fotoradarów mobilnych, bo tam było najwięcej patologii. Ale błędem było pozbawienie gmin urządzeń zainstalowanych na masztach, odpowiednio oznaczonych i umieszczonych np. w okolicy szkół – wypowiedź jednego z posłów PiS przytacza „Forsal”. Analizy nad przywróceniem części fotoradarów do użytku już trwają w Ministerstwie Infrastruktury i Budownictwa, a także w resorcie spraw wewnętrznych i administracji.

Ustawa, według której Straż Miejska nie ma prawa do kontroli fotoradarowej, mobilnej i stacjonarnej, została przyjęta w połowie 2015 roku. – Nowelizacja stanowi, że z fotoradarów mobilnych będzie mogła korzystać tylko policja. Inspekcja Transportu Drogowego będzie dysponować wyłącznie fotoradarami stacjonarnymi – pisaliśmy wtedy w naTemat.

Napisz do autorki: katarzyna.milkowska@natemat.pl

źródło: "Forsal"
Trwa ładowanie komentarzy...