"Do Rzeczy": PiS zmieni konstytucję. Zaraz będą pierwsze kroki

PiS chce zmienić konstytucję
PiS chce zmienić konstytucję Fot. materiały PiS
Już w najbliższych tygodniach PiS powoła sejmową Komisję ds. zmian w Konstytucji. Partia Kaczyńskiego chce zmienić ustawę zasadniczą przy pomocy polityków Pawła Kukiza – donosi dziennikarz "Do Rzeczy".

O zamiarach PiS względem konstytucji głośno było od dawna, ale wydawało się, że taka perspektywa jest raczej dalej niż bliżej. Teraz okazuje się, że rządzący mają już konkretne plany. "Jak twierdzą nasi informatorzy w partii Kaczyńskiego, PiS chce do propozycji zmian w Konstytucji wrócić, ale w zakresie znacznie szerszym niż tylko zmiana zasad wyboru sędziów Trybunału Konstytucyjnego. Kiedy? Prawdopodobnie na początku lutego" – pisze na swojej stronie tygodnik "Do Rzeczy".

Cała operacja będzie podzielona na kilka etapów. Pierwszy to powołanie sejmowej Komisji ds. zmian w Konstytucji (wniosek złożyli posłowie ruchu Kukiz'15). Jednocześnie, jak twierdzi "Do Rzeczy", politycy PIS mają toczyć rozmowy z Kukizem w sprawie projektu "dużych zmian w Konstytucji".

– Od dawna mówiliśmy, że Konstytucję trzeba zmienić. I choć, przy tym układzie sił w parlamencie, nie widzę na to szans, to trzeba zacząć pracę nad nowym projektem, dobrze go przygotować pod względem prawnym tak by była możliwość przegłosowania go na przykład w Sejmie następnej kadencji – komentuje szef klubu PiS Ryszard Terlecki.


Źródło: "Do Rzeczy"
Trwa ładowanie komentarzy...