Więckiewicz wyraził poparcie dla KOD-u. Spotkała go za to nagonka na Twitterze

Więckiewicz spotkał się z nagonką na Twitterze za popieranie KOD-u.
Więckiewicz spotkał się z nagonką na Twitterze za popieranie KOD-u. Fot. Twitter / Marek Markowski
Marsze Komitetu Obrony Narodowej popierają nie tylko politycy opozycji, ale również ludzie ze świata kultury i sztuki. Aktor Robert Więckiewicz za swoje pro-KOD-owskie sympatie został mocno "skrytykowany" przez użytkowników Twittera.

"Więckiewicz gdzie byłeś gnojku gdy PO kradła moje pieniądze z OFE? Gdzie byłeś gdy wydłużyli mi wiek emerytalny?" – pyta z wyrzutem jeden z internautów. Wpisowi przyklaskują inni użytkownicy Twittera. "Można być dobrym aktorem i jednocześnie deb**em" – stwierdził jeden z nich.
Więckiewicz nie jest jedynym aktorem popierającym KOD. W marszach ruchu społecznego Mateusza Kijowskiego brali udział m.in. Marek Kondrat, Agnieszka Holland oraz Krzysztof Materna.
Warto dodać, że po marszu, na którym obecny był Marek Kondrat, również nie obyło się bez małej afery w internecie. Jak pisaliśmy w naTemat, udział aktora w manifestacji KOD spotkał się z... konsumenckim bojkotem wspieranym przez część posłów PiS.

Negatywne nastroje podsycił dodatkowo transparent trzymany przez aktora podczas pikiety, na którym miało znajdować się bardzo osobliwe hasło. Bojkotujący uznali, że aktor w ten sposób promuje bank, z którym od lat jest związany kontraktami reklamowymi. Okazało się jednak, że krążące po sieci zdjęcie z transparentem zostało sfałszowane.

Napisz do autora: adam.gaafar@natemat.pl

Trwa ładowanie komentarzy...