PO karze swoich posłów za podpisanie się pod wnioskiem .N do TK. "To jest to zaginione 500 zł na dziecko"

Platforma ukarała swych posłów za podpisanie wniosku .Nowoczesnej.
Platforma ukarała swych posłów za podpisanie wniosku .Nowoczesnej. Screen z Twittera, konto Człowiek Bóbr
Platforma Obywatelska ukarała swoich posłów, byłego ministra zdrowia Mariana Zembalę i Marcina Święcickiego za podpisaniem się pod jednym z wniosków .Nowoczesnej do Trybunału Konstytucyjnego. Muszą oni zapłacić 500 zł mandatu. Na Twitterze padają żarty, że jest to zaginione 500 zł na dziecko.

– Póki co to jedyne 500 zł podpisane w parlamencie – żartuje jeden z komentatorów. – To wygląda coraz głupiej – podsumowuje inna internautka. Przedstawiciele .Nowoczesnej zarzucają Platformie hipokryzję, twierdząc, że partia współpracuje z nimi w słusznej sprawie przed obywatelami. Gdy jednak przyjdzie co do czego to "urządza swoim piekiełko" jeśli sobie pozwolą na jakikolwiek wyraz rzeczywistego poparcia dla formacji Petru.

– Posłowie zostali ukarani za złamanie zapisów regulaminu klubu PO. Sami za tym regulaminem głosowali – napisał w obronie władz swojej formacji przewodniczący jej klubu poselskiego, Sławomir Neumann. Większości komentujących ten argument jednak nie przekonuje. Ciskają na Platformę gromy, mówiąc, że jest to dla partii "strzał w stopę".

Napisz do autora: manuel.langer@natemat.pl

Trwa ładowanie komentarzy...