Kukiz gorzej niż autor “dziadka z Wermachtu”. Oskarża rodziców Petru o współpracę z okupantem

Paweł Kukiz wypowiedział się na temat rodziny Ryszarda Petru
Paweł Kukiz wypowiedział się na temat rodziny Ryszarda Petru Fot. Agencja Gazeta
Rodzice Ryszarda Petru współtworzyli jakąś bombę ku chwale Związku Sowieckiego – mówił dziś w Radiu ZET Paweł Kukiz. Na tym nie poprzestał. Oskarżył też rodziców lidera .Nowoczesnej o “współpracę z okupantem”.

Kukiz wygłosił swoje opinie na temat Petru i jego rodziny w programie “Gość Radia ZET”. Odnosił się do publikacji “Gazety Polskiej” o tym, ze Ryszard Petru miał być “wychowywany pod okiem GRU”, bo w wieku 12 lat przez dwa lata mieszkał w Dubnej pod Moskwą. Monika Olejnik pytała Kukiza, czy tak zazdrości Petru sukcesu, że musi “iść tropem pani Kani [dziennikarki “Gazety Polskiej”]”.

– Jakiego sukcesu? Czego? Że rodzice współtworzyli jakąś bombę ku chwale Związku Sowieckiego? Co to jest za sukces? Jaki to jest sukces, na przykład, współpraca z okupantem, no? – odpowiedział polityk. Na kolejne pytanie, co miało z tym wspólnego dziecko, też znalazł ripostę.

– Atmosferę ma wspólną! Obserwując kosmopolityzm, tak to nazwę bardzo delikatnie, pana Petru odnoszę wrażenie, że jednak różne zdarzenia wcześniejsze miały wpływ na jego dzisiejsze zachowanie – stwierdził.

Komentarz Kukiza nie przeszedł bez echa. Sam Petru nazwał komentarz “akcją w stylu dziadka z Wermachtu’. Powiedział, że wysłał w tej sprawie SMS-a do parlamentarnego “kolegi”.

Źródło: Radio ZET

POLUB NAS NA FACEBOOKU