Prawniczka Monika Płatek o działaniach Rzeplińskiego: Trybunał nie jest od zawierania kompromisów z władzą

Monika Płatek o "kompromisie" Rzeplińskiego z rządem PiS.
Monika Płatek o "kompromisie" Rzeplińskiego z rządem PiS. Fot. Agata Grzybowska / Agencja Gazeta
Prezes Trybunału Konstytucyjnego, prof. Andrzej Rzepliński, zapowiedział że będzie negocjował z rządem, w celu wypracowania kompromisu. Nie wszyscy uważają tę decyzję za właściwą. Znana prawniczka Monika Płatek postanowiła przypomnieć, jaka jest rola Trybunału.

Prof. Monika Płatek, była pełnomocniczka Rzecznika Praw Obywatelskich ds. praw ofiar przestępstw oraz ekspert ds. prawnych komisji sejmowych, zabrała głos w sprawie prób wypracowania kompromisu z rządem przez prezesa TK. Prawniczka na swoim oficjalnym profilu na Facebooku odnosi się do artykułu Ewy Siedleckiej w "Gazecie Wyborczej", w którym dziennikarka stwierdza, że Rzepliński proponując kompromis PiS-owi przekroczył swój mandat.

Ewa Siedlecka ma rację. Trybunał nie jest od zawierania kompromisów z władzą. Jest od stania na straży konstytucyjności....

Posted by Monika Płatek, prawniczka on 21 stycznia 2016
"Trybunał nie jest od zawierania kompromisów z władzą. Jest od stania na straży konstytucyjności. Jest to winny nam! Zwykłym obywatelkom i obywatelom!" – przekonuje Płatek.

We wpisie nie brakuje też złośliwości. Prawniczka stwierdza chociażby, że premier, która nie pamięta kiedy Polska została członkiem UE, nie dziwi swoimi propozycjami. Ciekawe kiedy zwolennicy PiS zwrócą Płatek uwagę za niefortunne użycie przez nią zwrotu "premier rządu"...

Napisz do autora: adam.gaafar@natemat.pl

Trwa ładowanie komentarzy...