"Wrócę w demokratycznej Polsce". Czuchnowski powiedział telewidzom kilka słów prawdy o TVP i... opuścił studio

Wojciech Czuchnowski z "Gazety Wyborczej" na antenie TVP Info otwarcie powiedział, co myśli o upartyjnieniu mediów publicznych.
Wojciech Czuchnowski z "Gazety Wyborczej" na antenie TVP Info otwarcie powiedział, co myśli o upartyjnieniu mediów publicznych. YouTube.com/arq086
– Wrócę w demokratycznej Polsce – to był w zasadzie cały komentarz, który TVP Info uzyskało od zaproszonego do studia dziennikarza "Gazety Wyborczej" Wojciecha Czuchnowskiego. Odmówił on komentowania na antenie kontrolowanych przez PiS mediów publicznych i zapowiedział ich bojkot w ramach solidarności z kolegami po fachu, których zwolniono z powodów politycznych.

Tomasz Machała solidaryzuje się z Wojciechem Czuchnowskim: Nie będę występował w "narodowych" mediach

Nim Wojciech Czuchnowski opuścił studio TVP Info, wygłosił jeszcze krótkie oświadczenie. – W ostatnich tygodniach rządząca w Polsce partia przejęła media publiczne i przeprowadziła brutalną czystkę w radiu i telewizji – przypomniał milionom telewidzów. – Wielu z nich tracąc pracę zostało przez PiS z dnia na dzień pozbawionych środków do życia. Wyrzucali ich dziennikarscy komisarze polityczni obecnej władzy – kontynuował Czuchnowski.
Jeżeli w ślady dziennikarza "Wyborczej" pójdą inni, telewizja publiczna może mieć problem z zachowaniem pozorów bezstronności i pluralizmu. Do tego zresztą prowadzący program Tomasz Wolny z TVP Info próbował wykorzystać Wojciecha Czuchnowskiego, którego do komentowania polityki rządu wobec Rosji zaproszono razem z Marcinem Wikło z powiązanego z Prawem i Sprawiedliwością "wSieci".

Napisz do autora: jakub.noch@natemat.pl

Trwa ładowanie komentarzy...