“Narodowe” radio na jednym zdjęciu. Oto, co stało się z niewygodnym artykułem

Artykuł o SKOK-ach został usunięty ze strony Polskiego Radia
Artykuł o SKOK-ach został usunięty ze strony Polskiego Radia Fot. Polskie Radio
“Kolejna afera ze SKOK. Czy senator PiS wyprowadził dziesiątki milionów złotych do swojej spółki” – artykuł o takim tytule widniał na stronie Polskiego Radia. Ale to już przeszłość. Tekst został usunięty, a internauci łączą ten fakt ze skokiem PiS na media publiczne.

Przypomnijmy, że po tym, jak rząd PiS przejął kontrolę nad mediami publicznymi, doszło do kadrowej rewolucji w Polskim Radiu. Na stanowisko prezesa PR powołano Barbarę Stanisławczyk, dziennikarkę i reportażystkę, autorkę książki “Ostatni krzyk. Od Katynia do Smoleńska, historia dramatów i miłości”. To właśnie z tymi zmianami komentatorzy wiążą “tajemniczą” historię artykułu o SKOK-ach.

Tekst dotyczył Grzegorza Biereckiego, dziś senatora PiS. Według doniesień “Wprost” miał on wyprowadzić miliony złotych do spółki, której był właścicielem i prezesem. Po publikacji tych rewelacji Bierecki został zresztą zawieszony w prawach członka klubu PiS. W 2015 roku ponownie kandydował w wyborach i zdobył mandat, już jako niezależny kandydat. Jego związki z rządzącą partią są jednak niezaprzeczalne.

Dlaczego tekst o Biereckim i SKOK-ach zniknął ze strony Polskiego Radia? Tego nie wiemy. Pewne jest jedno – internet nie zapomina. Cały tekst można znaleźć TUTAJ.
Trwa ładowanie komentarzy...