Zastępca Ziobry: "Na marszach KOD-u protestuje kawiorowa elita. Protesty w obronie TV Trwam były liczniejsze"

Patryk Jaki, zastępca Zbigniewa Ziobry twierdzi, że protesty KOD-u to krzyki "kawiorowej elity".
Patryk Jaki, zastępca Zbigniewa Ziobry twierdzi, że protesty KOD-u to krzyki "kawiorowej elity". Fot. Kuba Atys / Agencja Gazeta
– Jeśli KOD chce zorganizować porządny protest, to zapraszam na rekolekcje do Torunia, do ojca Rydzyka – mówił w programie Moniki Olejnik Patryk Jaki, wiceminister sprawiedliwości. Gość Radia ZET przekonywał, że marsze w obronie telewizji Trwam były znacznie liczniejsze niż te, które odbywają się pod sztandarem ruchu Mateusza Kijowskiego.

Polityk stwierdził, że marsze przeciwko PiS to protest "kawiorowej elity" z poprzedniego "układu". – Protestują tylko beneficjenci poprzedniego układu. Ludzie PO i Nowoczesnej. Teraz kwiczą – mówił Jaki. Podkreślił jednocześnie, że Kijowski był członkiem rady nadzorczej PZU.

Jaki odniósł się także do sprawy gazet prenumerowanych przez sądy. Wiceminister resortu sprawiedliwości tłumaczył, że skreślił ze spisu "Gazetę Wyborczą" ponieważ do tej pory była ona zbyt "uprzywilejowana". – Teraz będą inne gazety. A docelowo chcę zlikwidować ten system – powiedział zastępca Zbigniewa Ziobry.

źródło: Radio ZET

Napisz do autora: adam.gaafar@natemat.pl

Trwa ładowanie komentarzy...