Tyrmand "strollował" dziennikarzy i polityków. Zrobił z nimi selfie i wrzucił na Twittera ze złośliwymi komentarzami

Tyrmand określił Olejnik "meduzą o sczerniałej duszy".
Tyrmand określił Olejnik "meduzą o sczerniałej duszy". Fot. Twitter / Matthew Tyrmand
Dziennikarz Matthew Tyrmand, syn pisarza i publicysty Leopolda Tyrmanda, od jakiegoś czasu jest idolem prawicy broniącym za granicą dobrej reputacji PiS. Ma też specyficzne poczucie humoru, co potwierdził robiąc sobie "selfie" na Balu Dziennikarzy z politykami i dziennikarzami krytykującymi nowy rząd. Ten z pozoru miły gest posłużył Tyrmandowi za żart na Twitterze.

Selfie z Kraśką, Schetyną czy Giertychem opisane przez Tyrmanda robią furorę w internecie. Niektóre komentarze można uznać za niewinne uszczypliwości, niektóre są dość zjadliwe.

Całkiem bolesny komentarz dotknął dziennikarza Piotra Kraśko, który niedawno został zwolniony z TVP. Tyrmand podpisał zdjęcie z nim: "Czas na czyszczenie toalet w Dublinie. Czas zacząć prawdziwą pracę".
. Monika Olejnik została określona przez Tyrmanda "meduzą o sczerniałej duszy", zaś Hanna Gronkiewicz-Waltz "bufetową".
Idol prawicy zrobił sobie także zdjęcie ze Schetyną i Giertychem. Stwierdził, że polityk PO jest niższy niż przypuszczał oraz zasugerował, że będzie on niedługo pracował dla Petru. Tyrmand pokusił się o szerszy komentarz do zdjęcia Giertycha, który ponoć nie chciał zrobić z nim selfie: "Poprosiłem o uśmiech ale nie skorzystał. Odpowiedział: Nie dotykaj mnie. Rok temu obiecał mnie pozwać".
Trwa ładowanie komentarzy...