"My głosujemy, a on śpi". Agnieszka Pomaska demaskuje kulisy nocnych obrad w Sejmie i "ujawnia" drzemkę Jurgiela

Krzysztof Jurgiel, minister rolnictwa i rozwoju wsi, nie wytrzymał nocnych głosowań.
Krzysztof Jurgiel, minister rolnictwa i rozwoju wsi, nie wytrzymał nocnych głosowań. Fot. Screen Agnieszka Pomaska / Twitter
Takie tempo sejmowych obrad, zwłaszcza te jak wczoraj, trwające do późnych godzin w nocy jest prawdziwym wyzwaniem dla posłów. I nie wszyscy dają radę dobrej zmianie. Agnieszka Pomaska z PO uwieczniła na Twitterze drzemkę Krzysztofa Jurgiela, ministra rolnictwa i rozwoju wsi. Czy tak pracuje sejm?

Praca posła już nikomu nie wydaje się być lekką i beztroską. Patrząc na mordercze tempo wczorajszych ustaw: ustawy Prawo o prokuraturze, ustawy budżetowej na 2016 czy też projektów obywatelskich np. ograniczenia finansowania religii w szkołach, można współczuć posłom, tak ciężkiej pracy po godzinach.
Agnieszka Pomaska z Platformy Obywatelskiej pokazała, że nie wszyscy są na tyle wytrwali by sprostać wyzwaniu naciśnięcia guzika, jak pozostali koledzy z partii. Krzysztof Jurgiel, minister rolnictwa i rozwoju wsi w rządzie Beaty Szydło, nie wytrzymał i słodko zasnął.
Jak widać posłowie opozycji nie darują nawet małej drzemki, kiedy sami są zmuszeni do pracy na nocnej zmianie. Jak już pisaliśmy w naTemat Prawo i Sprawiedliwość odebrało niedawno możliwość wchodzenia do sejmu kuluarami dla dziennikarzy pod pretekstem "poprawy bezpieczeństwa i porządku". Teraz jednak można mniemać, że chodzi bardziej o niezakłócanie porządku i ciszy. Jeszcze przypadkiem można by kogoś obudzić...

Napisz do autorki: kalina.chojnacka@natemat.pl

Trwa ładowanie komentarzy...