Jasna Góra i tygodnik „Niedziela” nagrodzone przez wicepremiera Glińskiego. Podtrzymują "polską wspólnotę"

Wicepremier Piotr Gliński odznaczył Jasną Górę i Tygodnik Katolicki "Niedziela".
Wicepremier Piotr Gliński odznaczył Jasną Górę i Tygodnik Katolicki "Niedziela". Fot. Dawid Zuchowicz / Agencja Gazeta
Wicepremier Piotr Gliński gościł w Częstochowie. Podczas swojej wizyty wyróżnił Jasną Górę i Tygodnik Katolicki „Niedziela” odznaką Zasłużony dla Kultury Polskiej. – To hołd wdzięczności rządu dla Jasnej Góry i tygodnika ,,Niedziela", czyli mediów katolickich w podtrzymywaniu polskiej wspólnoty – powiedział minister kultury i dziedzictwa narodowego.

Jest to odznaka, którą przyznaje się za „szczególne zasługi w działalności społecznej, artystycznej i kulturalnej”, jak podaje „Wyborcza”. Wicepremier miał podkreślać, że nie chodzi jednak w tym wypadku tylko o znaczenie artystyczne, ale także o atmosferę klasztoru. W uroczystości na Jasnej Górze, oprócz duchownych i przedstawicieli Tygodnika Katolickiego „Niedziela”, udział wzięli także politycy Prawa i Sprawiedliwości.

Nagrody te podkreślają znaczenie, jakie mają dla Prawa i Sprawiedliwości wartości religijne. W ciągu ostatnich kilku dni trwa również dyskusja na temat ewentualnego dofinansowania szkoły o. Tadeusza Rydzyka. Miałaby być to pomoc o wartości 20 mln dla Wyższej Szkoły Kultury Społecznej i Medialnej. „Jacek Sasin z PiS już zapowiedział, że szkoła toruńskiego redemporysty dostanie finansowe wsparcie” – pisaliśmy w naTemat.

Napisz do autorki: katarzyna.milkowska@natemat.pl

źródło: "Wyborcza"
Trwa ładowanie komentarzy...